Trylikametė laipiotoja nustebina pasaulį pralipdama 9a+ trasą

Laipiojimo pasaulio bendruomenei kovo 18-toji diena tapo įsimintina – trylikametė amerikietė Ashima Shiraishi tapo pirmąja mergina, kuri peržengė 9a+ (5.15 kategorija) sudėtingumo slenkstį, įveikdama trasą „Open Your Mind Direct“. 

Video kaip Magnus Midtboe prieš kelis metus pralipa šią trasą.

40 metrų trasa Santa Linya regione pasižymi tuo, kad reikalauja daug ištvermės. „Open Your Mind Direct“ pirmą kartą buvo pralipta 2008 metais ispano Ramon Julian ir įvertinta 9a+ sudėtingumu. Po kelių kitų sportininkų šios trasos pralipimų, jos sudėtingumas buvo šiek tiek palengvintas ir ji buvo įvertinta kaip 9a, tačiau neseniai visai šalia topo nulūžus kybiui, vietiniai trasai sugražino ankstesnę sudėtingumo kategoriją. Ashima tapo pirmuoju žmogumi, pralipusiu šią trasą su deformuotu kybiu viršūnėje. Jaunajai sportininkei įveikti projektą prireikė 4 dienų.

Pralipusi šią trasą Ashima tapo ne tik vienintele mergina lipančia 5.15 kategoriją, bet ir apskritai jauniausiu žmogumi įveikusiu tokio sudėtingumo trasą. Iki šiol juo buvo čekas Adam Ondra, kuris savo pirmąją 5.15a trasą pralipo būdamas 15 metų.

Pastarieji metai Ashimai buvo vieni geriausių laipiojimo karjeroje: ji buvo daugelio dalyvautų varžybų finalininke bei prizininke, taip pat tapo ketvirtąja mergina pralipusia V14 (8b+) boulderingo trasą.