Trasų rengėjų seminaras

Sausio 24 dieną didžiausiame šalies laipiojimo centre „Miegantys Drambliai“ pirmą kartą Lietuvoje vyko bouderingo trasų statymo seminaras, į kurį susirinko dalyviai iš didžiausių šalies miestų. Šis seminaras, organizuojamas LLSA, susidėjo iš teorinės ir praktinės dalių ir buvo skirtas pasidalinti esama trasų statymo patirtimi Lietuvos laipiojimo bendruomenėje.

Teorinėje dalyje dalyviai susipažino su kybių bei judesių tipais, sužinojo saugumo reikalavimus keliamus trasų statymui bei išmoko, kaip sukurti vizualiai estetišką trasą, kad ji būtų įdomi ne tik varžybų dalyviui, bet ir žiūrovui.

Video siužetas apie judesių tipus

Praktinėje dalyje seminaro dalyviai pasiskirstė į 5 komandas po 3 žmones, kuruojamas geriausių Lietuvos trasų statytojų. Kiekviena komanda gavo užduotį sukurti finalinę jaunių grupės trasą, kurioje atsispindėtų tam tikras judesio tipas. Po dviejų valandų sunkaus komandų darbo trasos buvo baigtos ir dalyviai susirinko trasų apžiūrai, įvertinimui ir koregavimui. Diskusijomis bei bendru nutarimu trasos dar šiek tiek patobulintos ir dalyviai džiaugėsi savo atliktu darbu. Renginio gale dalyviams įteikti pažymėjimai, pažymintys 7 valandų įgūdžių tobulinimą kuriant trasas.

Tikimės, jog seminaras buvo naudingas dalyviams ir jie įgijo tiek praktinių, tiek teorinių žinių trasų statyme.

Dėkojame renginio organizatoriams Lietuvos laipiojimo sporto asociacijai, Dmitrijui Monastyreckiui, Mikhail Kochetkov, renginio pranešėjams ir trasų statymo kuratoriams Dmitrijui Monastyreckiui, Mikhail Kochetkov, Vilimantui Petrašiūniui, Kiprui Baltrūnui, Artūrui Volkovui  bei laipiojimo centrui „Miegantys Drambliai“.