Tarptautinės varžybos Tramontana Boulder Battle

Varžybų atrankoje dalyvių laukė 30 įvairaus sudėtingumo (nuo 5a iki 7c) trasų, vertinamų taškais. Visų dalyvių atrankinės grupės rezultatai buvo skaičiuojami tik pagal 10 praliptų trasų, kurios turėjo didžiausią taškų skaičių. Taip buvo atrinkta geriausių 15 vaikinų ir 15 merginų, kurie tęsė kovą pusfinaliuose. Kitos dienos rytą izoliatoriuje jau apšilinėjo Kipras, į pusfinalius patekęs pirmu numeriu, ir Dmitrijus, patekęs 10-tu numeriu. Du Lietuvos atstovai iškrito – Artūras liko 19, Agnietė – 21. Pusfinaliuose įnirtingai varžėsi tiek merginos, tiek vaikinai, tačiau mūsiškiui Dmitrijui į finalą patekti pakišo koją 4 trasa, kurioje jis krito nuo top’o. Savo jėgą bei norą parodęs Kipras, ir pralipęs visas 4 trasas, į finalą pateko antru numeriu. O finalai buvo įdomūs. Po pirmųjų dviejų  trasų atkrito po 3 finalistus, ir kovą tęsė tik trys vaikinai ir trys merginos. Kipras nepriekaištingai pasirodęs pirmose 2 trasose, užsitikrino sau prizinę vietą. Tačiau ne taip sėkmingai pralipęs likusias dvi, krito iš lyderio pozicijos. Pirmąją vietą užėmė kaimynas iš Latvijos Rolands Rugens, antrąją – Rusijos atstovas Aleksandr Gerzhoy, o trečias liko Kipras Baltrūnas.

 

Image

 

Taigi, nors tikėjęsi, bet varžybose nepamatę garsiausių ir geriausių Rusijos laipiotojų, su plačiomis šypsenomis ir pilni įspūdžių Lietuviai grįžo namo. Pamatę kitokį lipimo stilių, kitokius varžovus, bei savo silpnąsias vietas, dabar jie galės toliau treniruotis ir siekti aukštesnių rezultatų, kad artėjančiose varžybose būtų pirmi.

 

Image 

 

Artimiausios varžybos vyks lapkričio 9 dieną Klaipėdos Scala Dream salėje – LBT 5 etapas.  O kai kurie rinktinės nariai lapkričio 23-24 dienomis planuoja važiuoti į Lenkijoje, Wroclaw, vykstančias varžybas, kurios pasižymi senomis boulderingo tradicijomis ir išskirtiniu varžybų formatu, todėl sekit naujienas. ;)

 

 

Agnietė Šeibokaitė