Šveicarijos kalnų slėnyje – Lietuvos jaunimo rinktinės stovykla

Lietuvos suaugusiųjų laipiojimo rinktinės narys Kipras Baltrūnas suorganizavo laipiojimo stovyklą Šveicarijoje sportininkams iš Montis magia klubo. Jaunimas, iš kurių daugelis priklauso Lietuvos jaunimo laipiojimo rinktinei, septynias dienas lipo įvairaus stiliaus ir sudėtingumo boulderingo trasas, grožėjosi Šveicarijos gamta, surengė keletą kalnų žygių, patyrė maudymosi kalnų upėse malonumus bei suspėjo susipažinti su Italijos kultūra. 

DSC01127Magic Woods – geriausia vieta treniruotėms

Didžioji dalis komandos jau anksčiau buvo lankęsi Magic Wood regione, kur šį kartą laipiotojai praleido didžiąją kelionės dalį – net penkias dienas. Čia jaunimas susidūrė su pagrindiniais laipiojimo ant uolų sunkumais: odos dilimu ir dėl jo atsiradusiu skausmu, didesniu nei įprasta laipiojimo salėje krūviu bei retesnėmis poilsio pertraukomis. Dėl šiurkštesnių treniruočių sąlygų atidirbtos sunkiausios trasos ar pirmu bandymu praliptos lengvesnės trasos jauniesiems laipiotojams sukėlė didelę euforiją ir pasimėgavimą atliktu darbu.

Kitas dvi dienas treniruočių stovyklos dienas jaunimas praleido Sustenpass regione, kur lipo šiek tiek kitokiomis uolomis, o kelionės pabaigoje laipiotojai apsilankė didžiausioje Europos laipiojimo salėjė – Mandala.

DSC01023Dideli iššūkiai

Sportininkai dažniausiai lipo vidutinio sunkumo trasas – nuo 6a iki 7c. Sudėtingiausia pralipta trasa buvo Super Nova – tai populiari ir gana gerai žinoma šio regiono trasa. Ją įveikė vienintelis, sunkiai padirbėjęs ir perpratęs nuolaidžius kybius, komandos narys – Joris Leipus. Didžioji dalis laipiotojų įveikė 7b sudėtingumo trasas. Jaunimas daugiausiai lipo mažais aštriais kybiais ant neigiamai pasvirusių uolų pusių, bet pasitaikė ir nemažai kitokių trasų, kur reikėjo atlikti netradicinius judesius – išsistumti, šokti, išsilaikyti ant vos įžiūrimų kybių esančių ant teigiamai pasvirusios sienos.

DSC00993Gyvenimo gamtoje privalumai

Visos stovyklos metu laipiotojai buvo gamtoje ir gyveno palapinėse. Magic Wood regione komanda trasų ieškojo miške, augančiame ant daugybės nuo kalnų sukritusių riedulių. Šis miškas auga kalnų slėnyje, kuriuo teka labai skaidri ir srauni kalnų upė. Sustenpass regionas buvo kur kas aukščiau kalnuose (2000m aukštyje) kur nebeauga medžiai, todėl peizažas čia buvo nuklotas pavieniais krūmais ir reiduliais. Šiame regione laipiotojai rado sniego plotus bei nuostabiai atrodančius aukštus krioklius.

Visos kelionės metu jaunimo tobulino savo laipiojimo techniką, išmoko naujų laipiojimo metodų, sustiprėjo fiziškai, bei patyrė laipiojimo uolomis malonumą. Sportininkai iš kelionės grįžo pavargę, bet kupini neįkainojamų įspūdžių ir gražių prisiminimų.

Teksto autorius : Justas Urbanavičius