Suaugusiųjų pasaulio čempionato Insbruke atgarsiai

Rugsėjo 6-16 dienomis Insbruke, Austrijoje vyko suaugusiųjų pasaulio laipiojimo čempionatas. Tai masiškiausias bei laukiamiausias sportininkų renginys vykstantis kas dvejus metus. Čempionatas vykdomas keturiose disciplinose – sudėtingumo, boulderingo, greituminio lipimo bei trikovės. Mūsų šalies sportininkai Anastasija Teriochina bei Kipras Baltrūnas čempionate varžėsi boulderingo disciplinoje. Taip pat, čempionato metu vyko ir Pasaulio paraclimbing’o čempionatas, kuriame Lietuvai atstovavo Algimantas Valaitis.

Sportininkų rezultatai

Tiek vyrų, tiek moterų grupėse boulderingo disciplinoje atrankoje sportininkų laukė itin sunkios trasos gerokai pavertusios paplūšėti net ir elitinius laipiotojus. Į pusfinalius buvo galima patekti pralipus vieną trasą!

Kipras Baltrūnas atrankoje pasiekė du bonus kybius – pirmojoje ir penktojoje trasose. Mūsų šalies sportininkas bendroje rezultatų įskaitoje užėmė 59-64 vietą iš 150 dalyvių.

Anastasijai Teriochinai pavyko pasiekti vieną tarpinį finišą iš antro bandymo penktojoje trasoje. Mūsų šalies sportininkė bendroje rezultatų įskaitoje užėmė 69-71 vietą iš 112 dalyvių.

Algimantas Valaitis paraclimbingo AL-2 grupės atrankoje pasiekė ir kontroliavo antrą trasos kybį bei užėmė 13 vietą.

Džiaugiamės mūsų sportininkų pasirodymais!

Nuotraukos: Styse Van Slooten ir Kipras Baltrūnas