Rusijoje lietuviams iki finalo pritrūko vieno laiptelio

Lapkričio 14-15 dienomis Sankt Peterburge, Rusijoje, vyko aukšto lygio boulderingo varžybos „Tramontana Boulder Battle“.  Varžybose savo jėgas išbandė ir 6 Lietuvos atstovai – penkiems iš jų pritrūko tik vieno laiptelio iki finalinio turo.

Visi lietuviai – pusfinalyje

Profesionalių laipiotojų grupėje varžėsi penki mūsų sportininkai: Lietuvos boulderingo čempionė Ananstasia Teriochina, Tatjana ir Mikhailas Kochetkovai, Artūras Volkovas bei Kipras Baltrūnas. Mėgėjų pogrupyje varžėsi Paulius Vaigauskas. Po antrankinio etapo į pusfinalius pateko visi Lietuvos sportininkai, o P.Vaigauskas savo pogrupyje užėmė antrąją vietą.

Dvi dienas vykusiose varžybose po kvalifikacinio etapo, kuriame buvo paruošta 30 trasų bei 5 specialiai lengvesnės trasos mėgėjams, pusfinalių ir finalų klausimas buvo sprendžiamas kitą dieną. Nors į pusfinalius pateko visi 5 lietuviai sportininkai, tačiau perlipti šio etapo barjero nė vienam iš jų nepavyko. Arčiausiai finalinio turo buvusiam K.Baltrūnui iki finalinio penketuko pritrūko vos vieno topo. Panašiai nutiko ir A.Teriochinai – ji liko šešta, nes lipdama ketvirtąją trasą, nors ir pasiekusi topą, jau buvo padariusi per didelį kiekį bandymų, todėl liko šešta. T.Kochetkova su dviem topais ir 4 bonusais užėmė 9 vietą, A.Volkovas – tryliktąją, o M.Kochetkovas – šešioliktąją.

Finale – pačių kurtos trasos

Varžybų finalų formatas buvo kiek netradicinis – kiekvienas finalistas, padedamas dar vieno žmogaus, turėjo sukurti po vieną finalinę trasą. Dalis mūsų sportininkų taip pat prisidėjo prie finalinių trasų kūrimo – K.Baltrūnas asistavo į finalus patekusiam Rolandsui Rugensui, o M.Kochetkovas padėjo Jurijui Krasanovsui.

Sportininkų sukurtos trasos buvo tikrai įspūdingos, nes kiekviena atititiko ją kūrusio dalyvio lipimo stilių. Kiekvienas laipiotojas savo kurtą trasą pralipo iš pirmo karto, tačiau turėjo gerokai pasitempti norėdami išspręsti varžovų sukurtas boulderingo problemas. Finalas nepasižymėjo topų gausą – pirmąją vietą užėmusiam Vadimui Timonovui pavyko pralipti tik tris trasas, antrąją (Sergėjus Skarodūmovas) ir trečiąją (J.Krasanovas) vietas užėmę vaikinai teturėjo po du topus.

Merginų finalai taip pat buvo kurioziški: po finalų pirmųjų dviejų sportininkių rezultatai buvo lygūs, tad prizininkės buvo išrinktos pagal pusfinalio rezultatus. Aukso medaliu pasipuošė Ana Zaikina, sidabrą iškovojo Olga Kūč, bronza atiteko Tatjanai Šemūlinkinai.

Visi rezultatai čia.