Rimtos kovos ir sezono čempionai LJBT IV etape

Gruodžio 12 dieną Klaipėdos kalnų sporto klubo-Moksleivių saviraiškos centre (KKSK-MSC) įvyko paskutinysis, ketvirtasis, šių metų Lietuvos jaunimo boulderingo taurės (LJBT) etapas, per kurį išaiškėjo ir geriausieji šių metų šalies jaunieji laipiotojai.

LJBT_4_6763Jaunių grupė: didžiausia metų intriga

Viso etapo metu varžėsi beveik 80 jaunųjų sportininkų ne tik iš Lietuvos, tačiau ir Rusijos, Kaliningrado. Vis dėlto, didžiausia intriga buvo jaunių grupėje, kur buvo tikėtasi aštrios kovos tarp  Semiono Kozliuko (KKSK-MSC) ir Ilja Gajduko (KKSK-MSC). Visada pirmavęs S.Kozliukas jau turėjo dviejų etapų pergales, Ilja Gajdukas trečiajame ture nugalėjo ir taip išlaikė nežinomybę paskutiniosioms varžyboms.

Kvalifikacijoje buvo paruoštos 6 įvairaus sudėtingumo trasos, kurios buvo labai techniškos, todėl tam, kad sportininkai patektų į finalus, turėjo įrodyti, jog yra ne tik stiprūs, tačiau ir labai sumanūs. Vaikinų grupėje į finalą 1 numeriu pateko I.Gajdukas – jam vieninteliam pavyko pralipti visas atrankos trasas. Nuo jo kiek atsliko du Rusijos sportininkai Nikolajus Mičiurovas ir Daniilas Korniedskijas bei klaipėdietis S.Kozliukas, vilnietis Petras Paulius Kastanauskas, kaunietis Ignas Palamarčiukas.

LJBT etapas išsiskyrė iš kitų savo įspūdingu finalu, kur sportininkams buvo paruoštos itin įdomios ir kurioziškos trasos, o žiūrovams suteikta proga pasimėgauti įspūdingu jaunųjų laipiotojų lipimu. Po įnirtingos kovos pirmąją vietą užėmė rusas N.Mičiurovas – jam vieninteliam pavyko pralipti visas trasas. Antrąją vietą užėmė I.Gajdukas – jis pasiekė 3 topus. Tiek pat topų pasiekė ir S.Kozliukas, bet išplėšti pergalę jam sutrukdė didesnis bandymų skaičius pirmoje trasoje.

Merginų tarpe dalyvavo tik viena sportininkė iš Kauno „Miegančių dramblių“ (MD) Rugilė Tamošiūnaitė – ji kvalifikacijoje  pralipo 5 trasas iš 6.

LJBT_4_6759Jėgų proveržis jaunučių grupėje                    
Jaunučių grupėje taip pat netrūko kovingų pasirodymų. Vaikinų pogrupyje po kvalifikacijos pirmavo Vilniaus „Montis Magia“ (MM) laipiojimo mokyklos auklėtinis Joris Giedraitis, antras buvo klaipėdėtis Modestas Klimavičius, o trečiasis – Nojus Pakėnas (MM). Merginų tarpe net 4 sportininkės pateko į finalą 1 numeriu visos pralipusios 6 trasas pirmuoju bandymu.

Vaikinų finalas susiklostė labai įdomiai: Nojus Pakėnas sugebėjo atkovoti dvi vietas ir tapo varžybų nugalėtoju. Į antrąją vietą buvo išstumtas Joris Giedraitis, o trečią vietą užėmė dar vienas „Montis Magia“ klubo atstovas J.Urbanavičius į finalą išėjęs tik šeštu numeriu. Finalo favoritai įrodė, jog yra sumanūs ir reikiamu metu gali nustebinti netikėtu naujų jėgų proveržiu.

Merginų tarpe į finalą peteko po tris Lietuvos ir Rusijos atstoves. Mūsų šalies laipiotojos sugebėjo atsilaikyti prieš stiprias Rusijos sportininkes ir pasiekė garbingą rezultatą. Auksą iškovojo Ūla Koroliova (MD), sidabrą- Monika Šadauskaitė (MD), o bronzą –  Serafima Subbotina.

Gausi vaikų grupė
Didžausias dalyvių skaičius šį kartą buvo vaikų grupėje – čia varžėsi net 33 sportininkai.
Jiems buvo paruoštos 8 kvalifikacinės-finalinės trasos.

Berniukų pogrupyje pirmąja vieta džiaugėsi visų 2015 metų LJBT etapų nugalėtojas kaunietis Meritas Babilas (MD), antrą vietą iškovojo jaunasis Oskaras Mikelionis (MM) – šis sportininkas jau ne pirmą sezoną džiugina žiūrovus atkaklumu ir stebina meistriškumu. Bronza atiteko Andrejui Mažeiko (KKSK-MSC).

Itin rimta konkurencija dėl stiprių dalyvių iš Rusijos virė mergaičių pogrupyje. Vos vieno bonuso bandymo pranašumą turėjusi visų metų lyderė Vera Kozliuk (KKSK-MSC) sugebėjo išlaikyti favoritės statusą ir iškovoti pirmąją vietą. Nuo jos nežymiai atsiliko ir antrą vietą užėmė Ekaterina Čeredničenko. Trečia vieta džiaugėsi Ekaterina Mitrofanova.

Metiniai rezultatai:

Jauniai
1. Ilja Gajdukas (KKSK-MSC)
2. Semion Kozliukas (KKSK-MSC)
3 Julius Tamašauskas (MM)

1. Rugilė Tamošiūnaitė (MD)

Jaunučiai:
1. Joris Giedraitis (MM)
2. Nojus Pakėnas (MM)
3. Justas Urbanavičius (MM)

1. Ūla Koroliova (MD)
2. Monika Šadauskaitė (MD)
3. Darija Andrianova (KKSK-MSC)

Vaikų grupė:
1. Meritas Babilas (MD)
2. Andrejus Mažeiko (KKSK-MSC)
3. Oskaras Mikelionis (MM)

1. Vera Kozliuk (KKSK-MSC)
2. Aistė Svinkūnaitė (KKSK-MSC)
3. Žana Sivakova ( KKSK-MSC)