Prieš Lietuvos boulderingo čempionatą – solidi varžybinio lipimo treniruotė Baltijos šalių čempionate

Kovo pirmąjį savaitgalį į atvirą Baltijos šalių čempionatą Rygoje, „Falkors“  laipiojimo salėje susirinko laipiojimo entuziastai. Lietuvos sportininkams šios varžybos buvo tarpinė stotelė savo lygio pasitikrinimui prieš Lietuvos boulderingo čempionatą, vyksiantį kovo 12-13 dienomis Kaune.

boc_ryga_2016Varžybos subalansuotos visiems – tiek laipiojimo elitui, tiek ir pradedantiesiems

Pirmąją varžybų dieną  84 dalyviai dėl galimybės patekti į pusfinalį įnirtingai grūmėsi atrankoje, kur jų laukė 30 įvairaus lygio trasų. „Falkors“ laipiojimo salė – viena įdomiausių laipiojimo salių Baltijos šalyse – čia yra įvairių sienų: ir teigiamų, ir tiesių, ir neigiamų, pasvirusių skirtingais kampais. Taip pat, šioje laipiojimo salėje gausu įvairių formų: medinių, imituojančių uolą bei Lietuvoje nematytų kybių – būtent dėl to vyriausiasis trasų statytojas – rusas Sergėjus Shemulinkinas – sukūrė daugybę unikalių boulderingo problemų dalyviams. Kiekvienas laipiotojas rado iššūkį metančių trasų ir bandė atrasti efektyviausius jų pralipimo būdus, tačiau net geriausiems sportininkams pritrūko fizinio pasiruošimo – viena trasa mažais kybiais ant neigiamos sienos atrankoje taip ir liko neįveikta.

Masinis pusfinalis ir intriga, kas pateks į finalą

Į antrąją dieną vykusius pusfinalius pateko po 16 dalyvių iš vyrų ir moterų grupės – tarp jų net 9 lietuviai: Lietuvos suaugusiųjų rinktinės nariai: Agnietė Šeibokaitė, Milda Koreivaitė, Kipras Baltrūnas ir Artūras Volkovas, jaunimo rinktinės narys Ignas Palamarčiukas, Lietuvos vyriausiasis treneris Mikhailas Kotchetkovas ir laipiojimo mėgėjai: Tatjana Kochetkova, Eglė Dambrauskaitė ir Mykolas Mikučiūnas. Pusfinaliai vyko „traukinuko“ principu – dalyviai turėjo po 4 trasas ir po 5 minutes kiekvienos trasos lipimui bei 5 minutes poilsiui po lipimo. Pusfinalių trasos buvo itin sunkios, siekiant išrinkti 6 geriausius vyrus ir moteris.

bocĮsimintinas finalas

Finalinis etapas vyko pagal tarptautinės laipiojimo federacijos finalinę 4+ lipimo sistemą. Tai reiškia, jog sportininkų laukė po keturias trasas, kurias jie galėjo lipti keturias minutes su teise pabaigti bandymą pasibaigus laikui.

Į finalus pateko keturi lietuviai: Milda Koreivaitė, Kipras Baltrūnas, Michailas Kochetkovas bei Artūras Volkovas. Visi finalinio lipimo dalyviai demonstravo aukštą meistriškumo lygį, todėl prizininkus išaiškinti buvo nelengva. Ant aukščiausio pjedestalo pakylos laiptelio lipo stipriausias Latvijos laipiotojas Rolandsas Rugensas bei į pasaulio top 30 patenkanti rusė Ekaterina Andreeva. Antrąja vieta džiaugėsi lietuvis Mikhailas Kochetkovas bei latvė Diana Lotina, o trečiąją vietą užėmė Alexas Khazanovas iš Izraelio bei Arta Matelsone (Latvija).

Visi rezultatai čia. Nuotraukos čia.

Baltijos atvirame čempionate sportininkai galėjo sužinoti savo lipimo lygį lyginant su kaimyninių šalių sportininkais, įgauti daugiau patirties, o laipiojimo sporto mėgėjai apsilankė naujoje salėje, išbandė savo jėgas bei pamatė profesionalaus lygio lipimus. Jau kovo 12-13 dienomis visi Pabalčio sportininkai rinksis Kaune, „Miegančių Dramblių“ laipiojimo salėje į didžiausią 2016 laipiojimo renginį Lietuvoje – Lietuvos boulderingo čempionatą.