Po vasaros pertraukos Kaborių varžybose nauji čempionai

Visą vasarą varžybiniame laipiojimo pasaulyje vyravo štilis. Po vasaros pertraukos Kaune, „Miegančių dramblių“ laipiojimo salėje vykusiose IV etapo varžybose ant aukščiausiojo pakylos laiptelio lipo nauji čempionai, o populiariausi lyderiai – pastūmėti žingsneliu žemiau.

Atrankoje – trasų įvairovė

Kvalifikaciniame varžybų etape dalyviams buvo paruošta 12 įvairaus sudėtingumo trasų. Boulderingo problemoms išspręsti laipiotojai turėjo pasitelkti ne tik gerus fizinius sugebėjimus, tačiau ir pademonstruoti techniškumą, gebėjimą strateguoti, gerai valdyti savo kūną bei mokėti apskaičiuoti fizinius resursus. Trasų variacijoje sau patinkančius variantus galėjo rasti tie, kurie mėgsta dinamiškus judesius, lipimą neigiamu reljefu bei sudėtingą balansavimą ant slidžių, nepatogių judesių. 

Atrankiniame ture buvo atrinkti 10 geriausių vyrų ir 5 stipriausios moterys, surinkę daugiausiai taškų bei nusipelnę varžytis finaliniame etape.

Moterų grupėje – nauja čempionė

Geriausiai pasirodė Inga Kubiliūtė, atstovaujanti „Climbing Club“ klubą. Laipiotoja vienintelė įveikė keturias trasas iš šešių. I.Kubiliūtė drąsiausiai jautėsi ant dirbtinių sienelių ir padariusi daugiausiai bandymų iškovojo pirmą vietą. Už I.Kubiliūtės liko Jolanta Kozlova iš Vilniaus. J.Kozlova- daugkartinė Kaborių varžybų etapų ir metinio reitingo čempionė. Pasiekusi vienu topu mažiau ji liko antra. Ant trečiojo pjedestalo laiptelio lipo dar viena kaunietė – Aistė Pliuškevičiūtė. Senas traumas besigydanti sportininkė demonstruoja puikius rezultatus. Jau anksčiau šiame sezone vykusiose varžybose ji buvo iškovojusi ir geriausiosios vardą. 

Jaunųjų laipiotojų iššūkis vyriškame fronte

Pirmą kartą itin gerai pasirodyti pavyko jaunajam laipiotojui iš Vilniaus – Ignui Kisieliui. Vienintelis pralipęs penkias trasas jis aplenkė net ir Kaborių veteraną Matą Dominą. Pastarasis, surinkęs keturis topus, liko trečioje vietoje. Aukštesnę vietą M.Dominas užleido kolegai iš klubo – Ignui Palamarcukui.

Į finalą patekusių dešimties vyrų grupėje varžėsi tik 9. Beveik visiems pavyko surinkti ne mažiau kaip po 2 topus, o tai tik įrodo, jog mėgėjams skirtų varžybų lygis stipriai kyla, o besivaržančiųjų sportinis meistriškumas sparčiai kyla. Didėjanti konkurencija skatina tobulėti ir kiekvienam naujam etapui ruoštis vis intensyviau.

Penktasis Kaborių taurės etapas vyks Vilniuje, „Montis Magia“ laipiojimo mokykloje jau spalio 22-ąją dieną. Liko kiek daugiau nei mėnesis pasiruošti ir laikyti naują laipiojimo įgūdžių patikrinimo egzaminą.

Varžybų rezultatai čia.

Varžybų nuotraukos čia.