Pirmajame IFSC boulderingo varžybų etape dviejų lietuvių startas

Balandžio 15 dieną boulderingo taurės etapu Meiringene, Šveicarijoje, prasidėjo tarptautinės laipiojimo sporto federacijos (IFSC) varžybų sezonas, žadantis itin įnirtingą kovą tarp geriausiųjų pasaulio laipiotojų. Šiame etape startavo ir du lietuviai.

Po sunkių treniruočių žiemą į stipriausiųjų gretas įsirašo vis daugiau atletų, kurie iš patekimo į pusfinalius išstūmė daugkartinius boulderingo varžybų lyderius. 

Lietuvos atstovams – puikus sezono startas

IMG_0376Pirmajame IFSC etape mūsų šalį atstovavo du Lietuvos laipiojimo rinktinės atletai – Kipras Baltrūnas bei Artūras Volkovas.

Artūras Volkovas pasiekė 1 bonusą pirmojoje trasoje, kas lėmė 75 vietą bendroje rezultatų lentelėje. Sportininkas po traumų virtinės tik po dviejų metų grįžo į IFSC organizuojamas varžybas. „Pirmos mano šių metų IFSC varžybos po daugiau nei dviejų metų pertraukos parodė kiek daugiau nei rodo pasiektas rezultatas. Tikrai nebuvau puikios fizinės formos, trasos buvo ypač sunkios, tačiau psichologiškai jaučiu, kad esu patobulėjęs ir tereikia viską sustyguot – taip pasieksiu geresnių rezultatų.  Šiuo metu laikaus intensyvaus treniruočių režimo besiruošiant kitoms varžyboms, kurios vyks Indijoje. Labai džiugu, kad Kipras gerai pasirodė, tai duoda tik dar daugiau motyvacijos besiruošiant kitiems svarbiems startams“, – savo mintimis po varžybų pasidalino sportininkas A.Volkovas.

Kipras Baltrūnas, atrankoje pademonstravęs užtikrintą lipimą ir įveikęs 2 trasas, džiaugėsi  galimybe savo jėgas išmėginti pusfinalyje. Anot sportininko varžybų metu tvyrojo ypatinga atmosfera, buvo daug įtampos, kurią jam pavyko įveikti. „Jautėsi, kad visi sportininkai pirmųjų varžybų laukė ilgą laiką ir į jas atvyko aukščiausios fizinės formos. Varžybų dieną tvyrojo didelė įtampa, visi norėjo pasirodyti kuo geriau ir gauti kuo daugiau reitingo taškų, kad sezono pradžioje įgytų atotrūkį.  Kadangi man tai nebuvo svarbu (dalyvausiu tik 3 etapuose iš  7, todėl į bendrą reitingą nepretenduoju), tad šiose varžybose puikiai suvaldžiau stresą ir lengvesnes trasas pralipau be klaidų. Nedaug trūko iki kitų trasų pralipimo, deja,  neužteko laiko“, – teigė K.Baltrūnas.

IMG_0355Puikiai pasirodęs atrankoje šeštadienio rytą Kipras prikaustė Lietuvos laipiojimo sporto gerbėjus prie ekranų, kuriuose buvo galima tiesiogiai išvysti pasaulio top 20 geriausių atletų pusfinalio lipimą. Šiame etape mūsų šalies sportininkui iš keturių boulderingo problemų pavyko pasiekti vienos trasos top kybį – tai garantavo 19 vietą bendroje įskaitoje. Pusfinaliuose pristigau patirties. Dvejose trasose nesugalvojau teisingo trasos pralipimo būdo, todėl iš 4 trasų pralipau tik vieną. Gaila, jog nepavyks nuvykti į sekančius tris etapus, jaučiu, kad galėčiau pasiekti dar geresnių rezultatų. Tikiuosi, kad penktame šių metų etape – Innsbruke, pasirodysiu dar geriau ir pateksiu į top 10“, – po varžybų Kipras buvo nusiteikęs motyvuotai ir pozityviai.

Ant aukščiausio pjedestalo laiptelio – rusas ir britė

Kas taps pasaulio taurės pirmojo etapo nugalėtojas sprendėsi finalo metu – čia dalyviai turėjo galimybę pademonstruoti savo gebėjimus ant keturių skirtingo lipimo stiliaus trasų.

Vaikinų tarpe vyko intensyvi kova, o nugalėtojas išaiškėjo paskutinės trasos lipimo metu, kuomet Rusijos sportininkui Aleksėjui Rubtsovui technišku lipimu formomis pavyko pasiekti bonus kybį, kuris ir garantavo pergalę. Čekas Martinas Stranikas, taip pat kaip ir rusas pralipo 2 trasas iš 6 bandymų – tačiau mažesnis paliestų bonus kybių skaičius lėmė, jog jo kaklą papuošė sidabro medalis. Trečiasis – olandas Jorgas Verhoevenas įveikė 2 trasas iš 7 bandymų.

Merginų grupėje po pirmų dviejų trasų išaiškėjo finalinio lipimo lyderės britė Shauna Coxsey ir prancūzė Melissa Le Neve – jos jau turėjo 2 top kybių persvarą prieš kitas finalo dalyves. Kadangi ketvirtoji trasa pasirodė neįveikiama nei vienai dalyvei, nugalėtojų trejetukas sprendėsi trečiojoje. Čia prancūzei nepavykus pasiekti finišo – pergalė atiteko britei, kuriai ši trasa nesukėlė sunkumų. Trečioji trasa taip pat pasirodė įveikiama amerikietei Megan Mascarenas, tad ji džiaugėsi trečiąja vieta.

Kitas pasaulio boulderingo taurės etapas sportininkų laukia jau šį šeštadienį Japonijoje, Kazo mieste. Visi rezultatai skelbiami čia.