Paskutinis LBT sezono pasispardymas

Kaborių čempionai

Kaborių varžybose stipriausiųjų, gudriausiųjų ir geriausiųjų titulą iškovojo Mindaugas Kazlauskas ir Margarita Smirnovienė. Ant antrojo pakylos laiptelio stojo Pavel Jurkovlianec ir „Montis Magia“ mokinė Jolanta Kozlova. Bronzos šeimininkais tapo Justinas Koreiva bei Kauno atstovė Fay James. Sezono geriausiais buvo pripažinti daugiausiai laipiojimo problemų išsprendę Pavel Jurkovlianec ir Margarita Smirnovienė.

Kaune taip pat buvo išsiaiškintos ir gausiai apdovanotos Kaborių komandos. Tai dar gana nauja, tačiau gražia tradicija tapti turinti idėja, kurios metu laipiotojai susivienija sudarydami komandas ir bendrai kaupia savo surinktus taškus. Šio sezonu metu geriausia komanda iš dviejų vyrų ir moters buvo pripažinta „Pusbroliai uoliukai ir sesutė“, o komanda „Lapė snapė“ tapo moterų trio čempione.

Jaunieji LBT VI-tojo etapo favoritai

E grupėje varžėsi 22 vaikai iš Lietuvos, Latvijos ir Rusijos. Stipriausiu tapo Joris Giedraitis iš „Montis Magia“ laipiojimo mokyklos. Už savęs jis paliko latvį Edvards Gruzitį bei Povilą Zarakauską iš “Miegančių dramblių”. Pirmąją vietą merginų tarpe iškovojo Rusijos atstovė Elizaveta Trokina. Ant antrojo pakylos laiptelio stojo gabioji lengvaatletė atstovaujanti „Miegančių dramblių“ klubą Marija Jekabsonė, o už jos komandos draugė Monika Šadauskaitė. Merginos iš

D grupės jokių staigmenų nepateikė

Bene tradiciškai po finalinių trasų lipimo ant pirmojo pakylos laiptelio stojo trys kaunietės: Gertrūda Kaniauskaitė (MD), Dina Ramanauskaitė (KCC) ir Ūla Koroliova (MD). Po nuožmaus finalo vaikinų tarpe geriausiojo vietą išsikovojo lietuvis Mantas Kazlauskas iš Klaipėdos kalnų sporto klubo, įveikęs stipriausius konkurentus iš kaimyninio Kaliningrado. Daniil Kornietskiy ir Nikolay Michurov liko tenkintis antrąja ir trečiąja vietomis.

Jaunių merginos didelės konkurencijos neturėjo

Vos 4 varžovės lengvai išsidalino vietas atrankiniame ture, o finale teturėjo išspręsti dilemą, kurią poziciją iš prizinių vietų pavyks užsiimti. Geriausiai čia sekėsi Ugnei Baronaitei (KKSK). Nuo pirmosios vietos atsilikusi 11 taškų liko Rugilė Tamėnaitė (MD), o bronza atiteko Karolei Kavaliauskaitei (MD). Vaikinų tarpe geriausiai pasirodė Andrius Žukas (MM), Semion Kozliuk (KKSK) ir Ilja Gaiduk (KKSK). Finale nepasisekė pečio traumą turėjusiam Dominykui Krutuliui (MD), kuris atrankų metu užėmė aukštą antrą poziciją.

Elitinė A grupė – be siurprizų

 Gana sudėtingos finalinės trasos leido elitu vadinamiems laipiotojams patikrinti savo jėgas, raumenų stiprumą ir proto aštrumą. Tiesa, didelių netikėtumų neišvydome. Pirmasis, kaip įprasta, buvo Kipras Baltrūnas iš Montis Magia laipiojimo mokyklos, sidabrinis tapo „Climbing club” atstovas Artūras Volkovas, o bronza atiteko Vilimantui Petrašiūnui taip pat Montis Magia sportininkas. Merginos, turėjusios pademonstruoti įvairių technikų lipimą, irgi nestebino. Geriausiai pasirodė rusaitė Yulia Zaytseva, vilnietė Milda Koreivaitė (MM) ir kaunietė „Climbing Club“ atstovė Dovilė Gedminaitė.

Metų šauniausieji

 E grupėje kiekvieno etapo metu itin pasižymėdavęs Joris Giedraitis tapo ir stipriausiu vaikų grupės laipiotoju. Nuo jo nestipriai atsiliko “Miegančių dramblių” sportininkai Jonas Sirtautas ir Povilas Zarakauskas. Merginų tarpe visus metus geriausiai lipo ir daugiausiai taškų surinko kaunietės iš “Miegančių dramblių” Rugilė Paukštaitytė ir Monika Šadauskaitė.

 Jaunučių tarpe labiausiai pasižymėjo klaipėdietis Mantas Kazlauskas, kiekvieno etapo metu neturėjęs sau lygių ir rinkęs maksimalias taškų sumas. Jo magnezijos dulkes gaudyti teko vilniečiams Petrui Pauliui Kastanauskui (MM) ir Martynui Jašinskui (MM). Absoliuti merginų lyderė buvo Gertrūda Kaniauskaitė. Nuo jos gerokai daugiau atsiliko kaunietės Rugilė Tamošiūnaitė ir Ūla Koroliova iš “Miegančių dramblių”.

 Jaunių grupėje vaikinų tarpe tokių ryškių lyderių nėra. Nuo pirmoje vietoje esančio Semion Kozliuk iš Klaipėdos kalnų sporto klubo tik 9 taškais atsliko Andrius Žukas iš Montis Magia laipiojimo mokyklos, o trečia vieta atiteko Ilja Gaiduk (KKSK) . Merginų gretose jėgų pusiausvyra kiek kitokia. Antroje ir trečioje vietoje esančios Rugilė Tamėnaitė ir Karolė Kavaliauskaitė nuo grupės favoritės Ugnės Baronaitės atsiliko maždaug per 60 taškų.

Suaugusiųjų grupėje vienvaldis lyderis – Kipras Baltrūnas (MM). Už jo rikiuojasi Vilimantas Petrašiūnas (MM) ir Artūras Volkovas (KCC). Merginų tarpe tokio ryškaus galių pasiskirstymo nėra. Po Mildos Koreivaitės vietą užsitikrinusi Agnietė Šeibokaitė, o už pastarosios Rūta Keršiulytė, visos Montis Magia atstovės.

Klubų reitingai

Du metus aukščiausioje reitingų vietoje buvę „Miegantys drambliai“ šiais metais apsileido ir pirmąją vietą perleido „Montis Magia“ laipiojimo mokyklai. Nuo jų gerokai atsiliko Klaipėdos kalnų sporto klubas. Paskutinėje vietoje esančią „Scala Dream“ pralenkė „Climbing Club“.

Tokiais sportininkų pasiekimais buvo užtvirtintas 2013-ųjų metų laipiojimo sporto sezonas. Naujos varžybos, naujos problemos ir naujos galimybės pasirodyti, jog esi stipriausias jau nuo sausio mėnesio, kartu su nauju formatą pakeitusiu Lietuvos boulderingo taurės sezonu.