Pasaulio taurės startas Kanadoje

Tarptautinės laipiojimo sporto federacijos (IFSC) Boulderingo varžybų ciklas tęsiasi. Paskutiniąją pavasario dieną Kanadoje, Toronto mieste, startavo Pasaulio taurės turnyras. Pirmajame taurės etape ant auksinio podiumo laiptelio žengė austrė Anna Stohr bei prancūzas Alban Levier.

Pasaulio boulderingo taurė – IFSC vykdomas varžybų ciklas, kuriuo siekiama išsiaiškinti stipriausius boulderingo disciplinos sportininkus pasaulyje. Šiais metas šis ciklas susideda iš 5 etapų, vyksiančių skirtingose pasaulio vietose: Kanadoje, Amerikoje, Kinijoje (dviejuose skirtinguose miestuose) bei Vokietijoje.

Kanadoje konkurencija buvo dar didesnė nei prieš tris savaites vykusiame Europos čempionate, kadangi šiose varžybose galėjo startuoti pasaulio, o ne tik Europos sportininkai. Šiame etape dalyvavo tokios pasaulio laipiojimo žvaigždės, kaip amerikietė Alex Puccio, japonės Akiyo Noguchi  ir Nonaka Miho, vokietė Juliane Wurm bei britė Shauna Coxsey merginų tarpe bei kanadietis Sean McColl, korėjietis Jongwon Chon ir japonas Kokoro Fuji vaikinų tarpe.

Į finalus pateko 6 sportininkės, kur jų laukė paruoštos keturios sunkios bei įdomios boulderingo trasos, o jų pralipimai nulėmė, kas tapo pirmojo Pasaulio taurės etapo nugalėtojomis. Pirmosios boulderingo trasos topas sukėlė nemažai dalyvių klaidų: net 4 sportininkės laikydamos top kybį uždėdavo koją už sienos krašto esančios linijos, skiriančios trasas. Dėl šios priežasties jų trasos pralipimas nesiskaitė ir joms reikėjo pakartoti savo lipimą. Po dviejų valandų lipimo, įveikusi tris finalines trasas iš 6 bandymų ant aukščiausiojo garbės pakylos laiptelio lipo austrė Anna Stohr. Antrąją vietą užėmė, nuo austrės tik vienu bandymu atsilikusi, taip pat, tris trasas pralipusi, japonė Akiyo Noguchi. Trečiąją vietą iškovojo, prieš kelias savaites Europos čempione tapusi vokietė Juliane Wurm.

Finalinis vyrų septynetas (6 ir 7 sportininkai pasiekė vienodus rezultatus, tad į finalus pateko septyni sportininkai) pateikė daug staigmenų – į jį nepateko tokie stiprūs sportininkai kaip vokietis Jan Hojer (prieš kelias savaites tapęs Europos čempionu), prancūzas Guillaume Glairon Mondet bei austras Jakob Schubert.  Čempionu tapo prancūzas Alban Levier, pralipęs tris trasas. Tai antrasis IFSC finalas ir pirmasis podiumas šio jauno sportininko karjeroje. Antra vieta atiteko amerikiečiui Nathaniel Coleman, kuriam tai buvo pirmasis finalas ir antroji vieta IFSC varžybų cikle. Bronzą iškovojo čekas Adam Ondra, įveikęs dvi trasas iš trijų bandymų.