Maskvoje – įtinrtinga jaunimo kova dėl pasaulio čempionato medalių

Rugpjūčio 9-16 dienomis Maskvoje vyksta pasaulio jaunimo čempionatas, kuriame varžosi net 700 atletų iš 43 šalių. Šiose varžybose jėgas jau išmėgino 4 jaunimo rinktinės nariai: Joris Leipus, Justas Urbanavičius, Ūla Koroliova bei Rugilė Tamošiūnaitė.

Pasaulio čempionate dalyviai gali varžytis boulderingo, sudėtingumo bei greituminio lipimo disciplinose. Mūsų šalies sportininkai dalyvavo boulderingo rungtyje. Šioje disciplinoje dalyviai atrankoje mėgino išspręsti 4 boulderingo problemas, kiekvienai trasai pralipti turėdami 5 minutes.

Pirmąją varžybų dieną ryte vyko 18-19 metų amžiaus grupės vaikinų, o po pietų merginų atrankiniai lipimai. Joris Leipus pirmojoje trasoje užtikrintai pasiekė 1 topą iš trečio bandymo bei bonusą ketvirtojoje trasoje. Toks rezultatas lėmė, jog sportininkas iškovojo 47-48 vietą iš 72 dalyvių. Rugilė Tamošiūnaitė pasiekė 1 bonusą pirmojoje trasoje. Sportininkei atiteko 48 vieta iš 51 atlečių. 

Antrąją dieną vyko atrankiniai 16-17 amžiaus grupės boulderingo disciplinos lipimai! Justui Urbanavičiui pirmoje trasoje iš ketvirto karto pavyko pasiekti bonus kybį. Atletas su kolegomis pasidalino 73-76 vietas iš 78 dalyvių. Ūla Koroliova nors ir buvo netoli tarpinio finišo ketvirtoje trasoje, deja, bet jo neužfiksavo ir užėmė 56-60 vietą iš 63 sportininkų.

Lietuvos jaunimo rinktinės nariai namo grįžta papildę varžybinės patirties bagažą, o jau po dviejų savaičių sportininkų laukia dar vienas svarbus išbandymas – Europos jaunimo čempionatas Briuselyje, kuriame dalyvaus net 15 mūsų šalies atletų. Linkime sėkmės ir įsimintinų patirčių jauniesiems sportininkams!

Visi varžybų rezultatai: https://bit.ly/2MmugFC

Nuotraukos: Rusijos laipiojimo sporto federacija ir Eddie Fowke