LJBT II-asis etapas: kitos problemos, kiti nugalėtojai

Fenomenas jaunių grupėje
Didžiausią netikėtumą pateikė merginos jaunės, nuo pirmosios vietos pakylos į ketvirtąją išstūmusios daugkartinę aukso laimėtoją Gertrūdą Kaniauskaistę („Miegantys drambliai“). Jos vietą šį kartą užėmė „Climbing Club“ laipiojimo klubo atstovė Dina Ramanauskaitė. Už Dinos vienu topu mažiau pasiekusi liko Rugilė Tamėnaitė („Miegantys drambliai“). Trečioji vieta atiteko Karolei Kavaliauskaitei („Miegantys drambliai“). Vaikinų pogrupyje situacija susiklostė kiek kitokia. Iš į finalą išėjusių 6 sportininkų vos 3 iš jų pasiekė kelių trasų topus. Geriausiai pasirodė „Montis Magia“ laipiojimo mokyklos auklėtinis, nepralipęs tik vienos trasos. Už savęs jis paliko klaipėdiečius Ilja Gaiduk ir Semion Kozliuk.
Jaunučių grupėje – laurai vilniečiams
Jaunučių grupės vaikinų pogrupyje kvalifikacinį etapą įveikė net 5 vilniečiai ir vos vienas Kauno atstovas. Finale savo pranašumą įtvirtino tendencingai gerai pasirodantis Petras Kastanauskas. Už Petro liko dar vienas „Montis Magia“ auklėtinis – Martynas Jašinskas. Jis gerokai atitrūko nuo atrankiniame ture jį lenkusio Povilo Zarakausko („Miegantys drambliai“), kuris finale liko paskutinis. Visiškai įsigalėti jaunučių grupėje „Montis Magia“ laipiojimo mokyklos auklėtiniams neleido „Miegančių dramblių“ laipiojimo klubo merginos. Kvalifikacijoje buvusi antra, finalų metu pirmąją vietą išsikovojo Rugilė Tamošiūnaitė. Už jos liko Ūla Koroliova. Tik bronza atiteko Vilniaus atstovei Paulinai Kuliešiūtei.
Konkurencija vaikų grupėje
Paprastai finalų neturinčiai vaikų grupei šį kartą abiejų pogrupių nugalėtojų išaiškinimui prireikė dar vieno etapo. Merginų pogrupyje identiškai pasirodžiusios Dramblių atstovės Marija Jekabsonė ir Rugilė Paukštaitytė net finalinio turo metu nenusileido viena kitai ir galiausiai pasidalino pirmąją vietą. Už savęs jos paliko Klaipėdos kalnų sporto klubo (KKSK) atstovę Verą Kozliuk.
Vieni kitiems nenusileido ir vaikinai. Net keturiese surinkę vienodą skaičių topų iš pirmų bandymų visi pateko į iš anksto neplanuotą finalą. Čia savo vietą įtvirtino KKSK atstovas Roman Sivakov. Už jo liko trečiojoje, paskutinėje, trasoje daugiau bandymų padaręs Meritas Babilas iš „Miegančių dramblių“. „Montis Magia“ irgi neliko už borto – trečiąją vietą užėmė vilnietis Nikita Korčagin.
Kitos varžybos – Lietuvos vaikų, jaunučių ir jaunių čempionatas – vyks balandžio 26-ąją dieną Kaune, „Miegančių dramblių“ laipiojimo salėje. Daugiau informacijos www.climbing.lt.
Straipsnio autorė Laura Ramonaitytė