Lietuvos mokyklų naujovė – dėmesys laipiojimo sportui

Prie Tauragės „Žalgirių“ gimnazijos laipiojimo sienelės pastatymo daug prisidėjo Lietuvos laipiojimo sporto asociacijos (LLSA) nariai. Iš Vilniuje įsikūrusios laipiojimo mokyklos „Montis Magia“ atvykę instruktoriai paruošė pirmąsias trasas bei dalinosi praktinėmis ir teorinėmis žiniomis su nuo šiol už sienelę atsakingais asmenimis. Naujojo statinio atidarymo metu LLSA prezidentas Andrius Smirnovas sakė, jog žmonės visada gali kreiptis į bet kurį asociacijai priklausantį klubą ir sulaukti pagalbos.
Prieš pradedant naudoti naująjį statinį, 4 mokytojai ir 3 mokiniai dalyvavo daugiau nei pusdienį trukusiuose mokymuose. Atidarymo renginio metu su sienelės praktiniu naudojimu susipažinti padėjo ir kitas ilgametis LLSA narys – Kauno laipiojimo centras „Miegantys drambliai“.
Klubo auklėtiniai – Lietuvos laipiojimo rinktinės narės Gertrūda Kaniauskaitė ir Ūla Koroliova bei Lietuvos jaunių boulderingo taurės prizininkas Meritas Babilas atlikę parodomąjį lipimą, davė startą pavyzdys iš kitos mokyklos.
Idėja turėti laipiojimo sienelę Tauragės mokytojams kilo, kai jie tokią sienelę išvydovienoje Jonavos mokykloje. Tokia drąsi ir nekasdieniška mintis galbūt būtų taip ir likusi tik mintimis, jeigu iniciatoriai mokytojai nebūtų ieškoje pagalbos iš šalies. Pasak A. Smirnovo, visi asociacijos nariai – laipiojimo klubai – visada padeda tiems, kurie susidomi laipiojimo sportu.
 „Jie paskambino mums ir mes pradėjome tartis, patarinėti, ką daryti, kad sienelė būtų tinkama, kad ja galima būtų naudotis, o svarbiausia, kad pati idėja nebūtų pamiršta. Iš tikrųjų tam reikėjo rasti daug laiko. Pirmiausia mokyklos atstovams ir entuziastams reikėjo teisingai pasistatyti statinį, išmokti juo naudotis. Nuo vasaros pradžios su manimi tardamasis „Žalgirių“ gimnazijos mokytojas Saulius Girulis tą sienelę statė. Aš atvažiuodavau čia, pasižiūrėdavau, patardavau, parodydavau, kaip reikia daryti. Gimnazijos direktorė pasiūlė sertifikuoti statinį pagal ES standartus, taigi, prasidėjo naujas etapas, trukęs dar apie 4 mėnesius“, – kalbėjo LLSA prezidentas.Atviri bei paslaugūs kitiems padėję su sienelės įrengimu, LLSA klubo nariai, „Montis Magia“ laipiojimo mokyklos instruktoriai tauragiškiams pravedė ir teorines bei praktines pamokas supažindindami su tolesnėmis sienelės perspektyvomis, saugos diržų ir virvių naudojimu, treniruočių programomis, lipančiojo saugojimo ypatybėmis. „Mes neturim didelių finansinių lėšų, tačiau atsiradus iniciatyvai visada
galime padėti bent jau žinių atžvilgiu. Tauragės pavyzdys toks ir yra,“ – po atidarymo ceremonijos pasakojo LLSA prezidentas.
Realizuoti inovatyvią ir dar gana neįprastą mintį „Žalgirių“ gimnazijoje padėję laipiojimo sporto ekspertai tikisi, jog Tauragės siena duos atgarsių ir jeigu yra žmonių, kuriems tai atrodė labai tolima, dabar nebeatrodys taip nerealu. Viskas, ko reikia, anot A. Smirnovo, pasikalbėti su tinkamais žmonėmis, pasikonsultuoti, pašalinti baimes dėl saugumo ir praktiškumo, sulaukti daugiau palaikymo ir pradėti veikti.“