Lietuvos laipiojimo sporto rinktinės narė – sporto administratorių mokymuose

Rugsėjo 30 bei lapkričio 1, 28, 29 dienomis „Europa City“ viešbutyje vyko sporto administratorių mokymų ciklas, kurį suorganizavo Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK). Į šiuos mokymus iš 70 kandidatavusių sporto mokyklų bei sporto federacijų narių buvo atrinkta tik 20 motyvuočiausių kandidatų – tarp jų ir Lietuvos laipiojimo sporto asociacijos (LLSA) viešųjų ryšių atstovė bei Lietuvos laipiojimo sporto rinktinės narė Milda Koreivaitė.

Nagrinėtos rimtos temos

Pirmoji mokymų dalis buvo skirta supažindinti su olimpinio sąjūdžio judėjimu, sporto medicina ir mokslu. LTOK Olimpinio švietimo programų vadovė Vita Balsytė dalyviams pristatė olimpinį judėjimą ne tik kaip sportines varžybas, tačiau ir atskleidė judėjimo priešistorę, filosofiją, vertybes. LTOK sporto direktoriaus pavaduotojas Einius Petkus pristatė aktualias sporto temas: į ką turėtų būti orientuotas trenerių, sportininkų rengimas, kokios technologijos ir naujovės naudojamos pasiekti geresniems jų rezultatams, kokie yra anti-dopingo programos įgyvendinimo tikslai bei iškylančios problemos.

Praktinių užduočių metu – atskleistas dalyvių kūrybingumas

Antrąją – praktinę mokymų dalį vedė Lietuvos sporto universiteto (LSU) daktarė, docentė Irena Valantinė. Mokslininkė visas temas pristatė originaliai, kiekvienai jų paskirdama po praktinę užduotį. Mokymų eigoje atlikę išsamų testą, padedantį nusakyti atliekamus vaidmenis komandose, dalyviai buvo suskirstyti į 3 komandas. Pasitelkus dinamišką ir interaktyvų mokymosi būdą komandos nagrinėjo savitas temas ir sprendė netradicines problemas.

„Labiausiai žavėjo jos sugebėjimas suvienyti mus vienam tikslui užduotyse, kur reikėjo įgytas teorijos žinias pritaikyti praktikoje. Patikrinome ne tik savo kūrybingumą, tačiau lankstumą, situacijos analizavimo gebėjimą, drąsą ir dinamiškos situacijos valdymą.“, – pagyrimų lektorei negailėjo M.Koreivaitė.  

Mokymus vainikavo Lietuvos sporto federacijų sąjungos prezidentės Agnės Vanagienės baigiamasis žodis ir komandų apdovanojimai.

IMG_3274

Žinių perdavimas laipiojimo bendruomenės nariams

Po šių sporto administratorių mokymų LLSA planuose – vidiniai mokymai organizacijos nariams sausio mėnesį, kuriuose patirtimi pasidalins M.Koreivaitė.

„Nesuklysiu sakydama, jog šių kursų sėkmės paslaptis – įvairiapusiškos bei kūrybingumo reikalaujančios užduotys. Jos privertė mus, dalyvius, dirbti komandose, atsiskleisti ir išgryninti savo vaidmenį organizacijoje, kritiškai mąstyti. Lektorė siekė grįžtamojo ryšio taip priversdama mus mąstyti ir analizuoti“, – teigė LLSA atstovė mokymuose M.Koreivatė.

Dėl būsimų mokymų informaciją sekite internetiniame puslapyje www.climbing.lt.