Lietuvos boulderingo taurės ’2013 II etapas Klaipėdoje !

Lietuvos boulderingo taurės II etapas vykęs Klaipėdoje vėl pritraukė gausybę sportininkų. Šį kartą startavo beveik 100 laipiojimo sporto entuziastų iš Lietuvos ir Rusijos. Šių metų taurės etapai išsiskiria tuo, jog dalyvių pasiskirstymas tarp suaugusiųjų (A), jaunių (C) ir jaunučių (D) yra labai tolygūs. Džiugina tai, jog gausiausiai dalyvių startuoja būtent vaikų (E) pogrupyje. Šiose varžybose dalyvavo net 33 dalyviai, kurie ateityje rodys savo sugebėjimus pasaulinėse arenose ar net olimpiadoje ! 

Suaugusiųjų pogrupyje kova tarp moterų vyko ypač atkakliai. Sporto meistrė Yulia Zaytseva (Kaliningradas) pirmą kartą startavo saugusiųjų pogrupyje ir iškart susidūrė su labai rimtu lietuvaičių pasipriešinimu. Yulia užėmė tik III vietą, jai pasipriešino ilgametė varžovė Milda Koreivaitė (MM), kuriai atiteko II vieta. O laimėjo Rūta Keršiulytė (MM), kuriai auksą šį kartą nulėmė tik tarpinis finišas “bonus”. Ji išlieka stipriausia laipiotoja Lietuvoje.
Vyrai kovojo taip pat atkakliai. Vilimantas Petrašiūnas (MM) užėmė III vietą. Mikhail Kochetkov (SD) pasiekė dviem tarpiniais finišais daugiau ir įveikė Vilimantą, užimdamas II vietą. Pirmos vietos nugalėtojas išaiškėjo likus vos 4 sekundėms iki varžybų pabaigos. Stiprią valią, šaltą protą ir didesnį norą nugalėti parodė Kipras Baltrūnas (MM), kuris įveikė 2 trasas ir to pakako laimėti I vietą šiame LBT etape.
Tarp jaunių stipriausia buvo Ugnė Baronaitė (KKSK), antra liko Rugilė Tamėnaitė (MD), o garbingą trečią vietą iškovojo Karolė Kavaliauskaitė. Tarp jaunuolių geriausiai pasirodė Sergey Bydtaev (Kaliningradas), įveikęs visas 5 trasas. Antras jo žemietis Igor Volkov, o trečias Klaipėdos atstovas Semion Kozliuk. 
Gertrūda Kaniauskaitė pasirodė geriausiai iš visų mergaičių, startavusių jaunučių (D) pogrupyje.  Ji įveikė visas 4 trasas.  Ūlos Koroliovos pasiekti 3 tarpiniai finišai nulėmė jos II vietos laimėjimą, o Rugilė Tamošiūnaitė liko trečia. Nikolay Michurov buvo nepralenkiamas tarp berniukų ir užėmė pirmą vietą. Mantas Kazlauskas, gavęs traumą atrankoje, sugebėjo varžytis iki galo ir užėmė II vietą. Trečias liko Vladimir Zaharov. Tiesa, antra ir trečia vietos buvo išaiškintos tik skaičiuojant bandymus.
Vaikų (E) pogrupyje startavusi Elizaveta Trokina užėmė I vietą, antra liko Alvina Gomonova ir trečia Monika Šadauskaitė.  Tarp berniukų stipriausias buvo Roman Sivakov, antrą vietą užėmė Dmitry Slishov ir trečia vieta mėgavosi Egor Babichev.
Lietuvos bolderingo taurė jau įgauna pagreitį ir tuo pačiu iš Klaipėdos keliasi į Lietuvos sostinę. Jau kovo 16 d. visi sportininkai rinksis Vilniuje “Montis magia” salėje, kur ir aiškinsis, kas taps III LBT etapo nugalėtojais. Sėkmės visiems besiruošiantiems !

Varžybų rezultatai.

Metiniai reitingai (individualūs ir klubų).   

Fotogalerija.