Lietuviško tryliktuko pasirodymas „Bloco Losers“ festivalyje

Lapkričio 21 dieną Lenkijos laipiojimo festivalis „Bloco Losers“ sutraukė šio sporto entuziastus iš Pabaltijo į šalies sostinę Varšuvą. Net 13 lietuvių išbandė savo jėgas turnyre, o Lietuvos vicečempionė Milda Koreivaitė iškovojo pirmąją vietą.

Puikus mūsų šalies laipiotojų pasirodymas

Startuojančių lietuvių komanda buvo sudaryta iš trylikos narių: Jurga Prakapaitė, Pavelas Petrovas, Kristina Puidokaitė, Justinas Koreiva, Milda Koreivaitė ir Ignas Kisielius atstovavo Vilniaus miestą, Laikinosios sostinės laipiotojai: Dominykas Krutulis, Mykolas Mikučiūnas, Dovydas ir Tautvydas Titai, Gediminas Monastyreckis bei Artūras Volkovas, Klaipėdos „Scala Dream“ laipiojimo uolomis klubo atstovas – Šarūnas Paplauskas.

Festivalyje Lietuvos laipiotojai pademonstravo gerą fizinę formą bei technišką lipimą –  mūsų tautiečių atrasti trasų sprendimo būdai buvo kopijuojami kaimyninės šalies lipikų. Iš 60 merginų, visos lipusios lietuvės savo rezultatu pateko į geriausiųjų top 25, o iš 190 vaikinų didžiosios dalies rezultatas pateko į geriausiųjų penkiasdešimtuką. Lietuvos boulderingo vicečempionė M.Koreivaitė iškovojo aukso medalį.

„Mano nuomone, tai puikus įrodymas, jog laipiojimo sportas yra sparčiai plečiamas ir stiprinamas – vis daugiau Lietuvos laipiotojų mėgėjų kaupia patirtį kitų šalių varžybose, išbando daugiau salių. Tai parodo didėjantį iniciatyvumą ir veiklumą bandant atrasti laipiojimą įvairiose formose, įgyjama motyvacijos treniruotis ir savo patirtimi dalintis su laipiojimo draugais“, – apibendrinantį žodį tarė Lietuvos rinktinės narė M.Koreivaitė.

Festivalio išskirtinumas – masiškumas

Šiame festivalyje dalyvavo apie 250 dalyvių, kurie nebuvo išskirstyti į lipimo grupes pagal laiką, todėl dažnai susidarydavo trikdančios ir varginančios eilės. Nepaisant to, jog „Bloco“ salė – tai daugybė didelių erdvių –  net ir tokiame plote trasos buvo išdėstytos gana tankiai – po 2-3 trasas ant kiekvienos sienos.

„Laukimas prie trasos ir didelės eilės buvo bene vienas labiausiai varginančių varžybų faktorių. Žinoma, laukimą atpirko paruoštų trasų kokybė – skirtingų stilių, nematytų kybių deriniai dalyviams garantavo gerai praleistą laiką varžybose“, – mintimis dalinosi jaunasis laipiotojas I.Kisielius

Dalyviai galėjo lipti net 7 valandas, todėl tai buvo tikras ištvermės patikrinimas. Net stipriausieji sportininkai teisėtai galėjo skųstis fiziniu nuovargiu bei odos nepatvarumu.

 „Varžybos išties pasižymėjo neįtikėtinai gerai paruoštomis trasomis, kuriose norisi išbandyti savo galimybių ribas ir atidavus visas jėgas džiaugtis sunkiai praliptos trasos topu“, – mintimis po varžybų dalinosi kaunietis Mykolas Mikučiūnas.

Neįprasto formato finalai

Siekdami šių varžybų finalą padaryti patraukliu žiūrovui „Bloco“ festivalio organizatoriai pasirinko finalų formatą, primenantį kasmetines „Adidas Rocks Stars“ varžybas. Finalas buvo sudarytas iš dviejų finalistų, kurie turėjo tuo pačiu metu lipti dvi identiškas trasas, o pirmas pasiekęs topą turėjo tapti varžybų nugalėtoju.

Puikiai pasirodžiusi kvalifikaciniame etape Lietuvos sportininkė M.Koreivaitė pateko į finalinį etapą, kuriame, pademonstravusi geriausius savo įgūdžius, nugalėjo konkurentę ir iškovojo pirmąją vietą.

„Tai buvo dar mano neišbandytas varžybų finalo formatas, kuris man labai patiko. Turi lipti ne tik tiksliai, bet ir greitai. Tikiuosi greitu metu tokio formato varžybas surengsime ir Lietuvoje, o galbūt pavyks pabandyti  savo jėgas ir „Adidas Rocks Starts“ varžybose“, – savo įspūdžiais pasidalino finalistė M.Koreivaitė.

12240122_1059862580712390_9079488717901233790_n

Išrinkti Lenkijos čempionai

Po festivalio žiūrovai galėjo stebėti Lenkijos boulderingo čempionatą. Jis pasižymėjo įspūdingomis trasomis, kritimais bei neįtikėtinais judesiais, kurie privertė laipiojimo gerbėjus aikčioti iš nuostabos. Lenkijos čempionais tapo stiprūs laipiotojai, šalį jau atstovaujantys Tarptautinės laipiojimo sporto federacijos (IFSC) varžybose ir neblogai jose pasirodantys – Andrzej Wiktor Mecherzynski bei Katarzyna Ekwinska.

Visus tikslius festivalio rezultatus galite išvysti čia.