Klaipėdietiško laipiojimo iššūkio atgarsiai (SBF rezultatai)

Praėjusį savaitgalį Klaipėdoje vyko trečiasis „ScaladreamBoulderingFestival“, kurio metu susirungė laipiotojai iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos, Baltarusijos ir net iš Prancūzijos, Vokietijos bei Italijos.  Gaivindamiesi vandeniu ir ledais festivalio metu lipo net 108 dalyviai – sportininkai ir mėgėjai. 

Mėgėjų grupės geriausieji

Nuo ankstaus ryto – 9 valandos, kai atsidarė pirmasis setas iš penkių, pradėję savo kovas su trasomis, dalyviai bandė išsiaiškinti, kas užims stipriausiojo mėgėjo laipiotojo vietą. Po ilgo, daug jėgų, sumanumo bei techniškumo pareikalavusio visos dienos lipimo paaiškėjo, kad geriausiais tarp mėgėjų tapo vyrai: Matas Dominas (Lietuva), Aleksandr Pakhomov (Baltarusija) ir Šarūnas Oberauskas (Lietuva) bei moterys Jolanta Kozlova (Lietuva), Leonie Abromeit (Vokietija) ir Indrė Sabaliūnaitė (Lietuva).

Finale stipriausieji Baltijos šalių sportininkai

Vakare laukė finalas – 6 vyrai ir 6 moterys iš stipriausių atrankos dalyvių aiškinosi, kurie yra geriausi. Jie lipo Artūro Volkovo ir Indrės Staugaitytės kurtas trasas, kurios iki pat finalų pabaigos neleido nuspėti, kas taps čempionais. Po kvapą gniaužiančių pasirodymų visose keturiose trasose tapo aišku, jog geriausiais šį kartą yra latviai Diana Lotina ir Rolands Rugens užėmę pirmąją vietą. Kitas vietas ant pakylos užėmė baltarusė Elena Veretennikova (antra vieta) ir renginio šeimininko klubo atstovai: Mikhail Kochetkov (antra vieta), Anastasija Teriochina bei Vilimantas Petrašiūnas (trečia vieta).

Varžybų  komandos favoritės

Nepamirštos buvo ir sportininkų komandos. Pirmaisiais šiais metais tapo neseniai iš Europos čempionato grįžę Lietuvos laipiojimo rinktinės nariai: Agnietė Šeibokaitė, Kipras Baltrūnas ir Vilimantas Petrašiūnas (komanda „NihilMadrockTeam“). Po jų į pakylą žengė „Scala DreamTeam“ komanda: Anastasija Teriochina, Trofim Teriochin ir Mikhail Kochetkov, nuo kurių nedaug atsiliko komanda „Bulochki“ (liet. „Bandelės“): Irina Artiuševskaja, Andrey Santsevich ir Evgeniy Zazulin.

Prizininkus apdovanoti puikiais prizais padėjo „Bazinestovykla.lt“, „Irmera“, „Jumex“ ir „Montis magia“ su „Petzl“ produkcija.

Sveikiname visus! Kitas festivalis vyks po metų „Scala Dream“ laipiojimo uolomis klube.