Kaborių varžybos baigėsi išrinkus sezono stipriausius

Viskas baigėsi ten, kur prasidėjo, gruodžio 3 dieną, kai šeštojo etapo metu „Scala Dream“ laipiojimo centre buvo išrinkti „Kaborių“ taurės čempionai. Paskutinėse sezono varžybose taip pat buvo apdovanotos geriausiai pasirodžiusios komandos.

Etapo geriausieji – puikiai žinomi laipiotojai

Vyrų pogrupyje neprilygstamas buvo Dmitrijus Monastyreckis –  gerai Lietuvos ir Pabaltijo laipiotojams žinomas sportininkas, po traumos grįžtantis į laipiojimo sportą.  Jis, kaip ir du pagrindiniai varžovai, pralipo visas 6 trasas, tačiau padarė tai tiksliausiai, todėl dėl mažesnio bandymų skaičiaus buvo viršesnis už kitus. Ant antrojo pakylos laiptelio stojo į gimtąją Klaipėdą pasisvečiuoti grįžęs Vaidotas Monstavičius. Patirtį kaupdamas Londono salėse bei kelionėse ant tikrų uolų, jis parodė puikius įgūdžius atliekant dinaminius judesius, valdant kūną ant teigiamos sienos, puikiai laikant kybius ir formas. Bronza atiteko „Montis Magia“ laipiojimo salės atstovui Ignui Kisieliui. Jauniausias finalo dalyvis parodė, jog lipant reikia ne tik puikaus fizinio pasirengimo, tačiau ir sumanumo bei tikslumo atliekant judesius.

Patirčių kovos virė moterų pogrupyje. Keturios finalistės – tai puikiai laipiojimo sporte žinomos moterys. Viena iš pirmųjų Lietuvos laipiotojų – Margarita Smirnovienė – pralipusi visas 6 trasas pasipuošė aukso medaliu. Už jos liko klaipėdietė Tatjana Savickaja – jos pasirodymas buvo mažiau tikslus už M.Smirnovienės ir tai laipiotojai kainavo pirmąją vietą. Penkis topus pasiekė sportininkė ir laipiojimo trenerė Eglė Dambrauskaitė. Jai nepavyko tiksliai atlikti judesių antroje trasoje ant tiesios sienos su formomis, todėl aukštesnę vietą teko perleisti varžovėms.

img_5192

Išrinkti sezono geriausieji – tai visų didžiųjų miestų atstovai

Kiekvieno etapo metu kaupdami taškus visi „Kaborių“ taurės dalyviai pretendavo į sezono geriausiojo vardą. Visus metus lyderiavę laipiotojai didesnių staigmenų nepateikė, o stipriausiais išliko bene praėjusiam sezonui identiškas trejetas ir vyrų, ir moterų pogrupyje. Didesnių sunkumų ant sienos nepatiriantis Pavelas Timoninas, turėdamas 14 taškų persvarą, galiausiai įrodė Matui Dominui, jog yra stipresnis. Trečia vieta atiteko ir šeštajame etape trečią vietą išsikovojusiam Ignui Kisieliui.

Metų stipriausia – Jolanta Kozlova, savo titulą išlaikė net ir nedalyvavusi šeštojo etapo varžybose. Jos pralenkti nepavyko itin gerus rezultatus rodžiusiai Eglei Dambrauskaitei. Tiesa, tarp šių dviejų laipiotojų – vos 4 taškų skirtumas. Trečioji liko Aistė Pliuškevičiūtė iš „Climbing Club“ klubo.

img_5223Komandiniai rezultatai priklauso čempionams

Geriausios komandos – komandos, sudarytos iš nuolatos prizines vietas užimančių laipiotojų. Absoliutūs metų lyderiai „Ant ribos“ komanda, kurios nariai – prizininkai bei nuolatiniai „Kaborių“ taurės finalistai: E.Dambrauskaitė, M.Dominas ir Ignas Palamarčukas. Kiek daugiau nei šimtu taškų atsiliko dar viena varžybų finalistų komanda „Kristobalis Jaustukas Žmogus“ iš Vilniaus: Kristina Puidokaitė – viena iš moterų pogrupio lyderių, Domas Karlys ir Justinas Koreiva. „Clif Bars‘ai“ – trečioji komanda, kurios sudėtyje bene metų atradimu galima pavadinti laipiotoja Deimena Drąsutytė, motyvuojantis pavyzdys I.Kisielius bei Egidijus Gailevičius.

Tarp šešių apdovanojamų komandų net tris vietas iškovojo vieno klubo atstovai iš Kauno „Climbing Club“ klubo. Nuo praėjusių metų per vieną vietą pakilę ir šiame sezone konkurentams tik 11 taškų nusileidę „LDT“ komandos nariai: Dovydas ir Tautvydas Titai bei Laura Ramonaitytė. Nuo jų nedaug atsiliko klubo kolegos „Climbing Buddies“: Linas Žiaukas, Aivaras Žemaitis ir A.Pliuškevičiūtė. Šeštoji vieta atiteko „Ūzeriams“: Mariui Pacevičiui, Dominykui Krutuliui ir Dovilei Gedminaitei.

Visi rezultatai čia.

Naujo sezono varžybos jau sausio 14 dieną Kaune, „Climbing Club“ salėje. Sekite informaciją www.climbing.lt