„Kaborių“ taurės antrajame etape kauniečių triumfas

Antrasis iš šešių mėgėjų „Kaborių“ taurės varžybų baigėsi šeštadienį Kauno laipiotojų uolomis klube „Climbing Club“. Etapo metu itin puikiai pasirodė būtent kauniečiai, priklausantys „Miegančių dramblių“ bei „Climbing Club“ klubams.

Moterims – nelengvi topai ir aukšti reikalavimai

Varžybų metu laipiotojams paruošiamos 6 sudėtingos trasos ant skirtingo reljefo. Moterims teko nelengvos užduotys ant kelių nevienodo laipsnio neigiamų, tiesios bei teigiamos sienų. Geriausiai sekėsi namų salėje lipusiai ir iš profesionalaus laipiojimo sporto dėl traumos pasitraukusiai Aistei Pliuškevičiūtei. Ji vienintelė pasiekė 4 topus atlikdama tik po vieną bandymą. Per 20 lipimui skirtų minučių laipiotojai daugiausiai dėmesio skirti teko pirmajai trasai ant neigiamos sienos su itin nepatogiais ir slidžiais kybiais. Ne kartą specialaus, nuo smūgio apsaugančio čiužinuko minkštumą, sportininkė patikrino vis nesėkmingai atlikdama paskutinį judesį topo link.

Nuo pirmosios vietos pakylos vėl buvo nustumta Jolanta Kozlova. Ji puikiai susitvarkė su 3 trasomis, kurių topams iš viso prireikė 5 bandymų. Jai, kaip ir kitoms prizininkėms, pasirodė neįveikiama pirmoji trasa, nors itin didelę išmonę trasos sprendimo paieškoje laipiotoja parodė vis taikydama skirtingą techniką ir taktiką. Daugiau problemų ir papildomų bandymų prireikė trečioje trasoje su formomis bei ne itin patogiais kybiais ant pilvo pavidalo sienos.

Trečiąją vietą iškovojo dar viena kaunietė Eglė Dambrauskaitė. Turėdama nemažai sportininkės bei laipiojimo trenerės patirties E.Dambrauskaitė tik per vieną bandymą atsiliko nuo antrosios vietos laimėtojos. Tarp praliptų trasų jai daugiausiai keblumų kilo 4 ir 6 trasose – čia pritrūko jėgų ant neigiamos sienos ir formų reljefo suvaldymo bei strateginių sprendimų tikslingumo ant tiesios sienos.

Naujas moterų finalisčių tandemas

Šių metų sezone jau ryškėja pagrindinis moterų finalisčių tandemas – jis nežymiai pasikeitė nuo praėjusių metų: dėl pirmos bei antros vietos labiausiai kovoja varžybų veteranės – praėjusių metų „Kaborių“ taurės nugalėtoja J.Kozlova bei „Scala Dream“ atstovė T.Savickaja. Pastaruoju metu savo konkurencingumą demonstruoja bei Irina Artiushevskaja iš Kaliningrado bei „Miegančių dramblių“ klubo narė E.Dambrauskaitė, tačiau etapo metu puikiai atrankoje bei finaluose pasirodžiusi A.Pliuškevičiūtė turėtų neleisti varžovėms užmigti ant laurų.

Kontraversiška, tačiau panašaus tendencingumo negalima įžvelgti vyrų grupėje. Čia, nors išlieka pagrindinis penketukas tas pats, vis atsiranda naujų vardų, kurie primena, jog konkurencija yra didelė, todėl atsipalaiduoti negalima.

Vyrų grupėje pirmas rimtas medalis nuolatiniam finalistui

Vyriausiasis varžybų trasų statytojas bei Lietuvos laipiojimo rinktinės narys Artūras Volkovas pasistengė sukurti vyrams sudėtingas trasas ir leisti pasitikrinti ne tik savo fizinių jėgų ribas, bet ir gudrumą, techninius gebėjimus, galimybes atlikti drąsius dinaminius judesius, laviruoti bandant išlaikyti pusiausvyrą, demonstruojant lankstumą ir sprendžiant problemas ant neigiamo reljefo sienų su nepatogiais kybiais.

Geriausiai A.Volkovo uždavinius spręsti sekėsi Mykolui Mikučiūnui. Vos tik sugrįžęs po pertraukos į laipiojimo sportą jis visad patekdavo į finalinį geriausiųjų dešimtuką, tačiau pristigdavo sėkmės ir neužlipdavo ant pakylos. Šiame etape laipiotojas puikiai pasirodė ne tik atrankoje greitai įveikęs visas 12 trasų, tačiau ir finaliniame ture greičiau nei per 15 minučių išsprendęs visas boulderingo problemas. Vienintelė šiek tiek keblumų sukėlusi trasa buvo antroji – čia, ant teigiamos sienos, prireikė visko: lankstumo, jėgos, technikos iškeliant ir išstumiant kūną, dinamikos arba solidžios pusiausvyros išlaikymo bei gebėjimo rizikuoti.

Už M.Mikučiūno liko klubo kolega Gediminas Monastyreckis. Anksčiau profesionaliai laipiojimo sportu užsiiminėjęs G.Monastyreckis prieš kurį laiką pasitraukė dėl patirtos traumos, tačiau staiga sugrįžęs ant sienos įrodė, jog seni gebėjimai niekur nedingo. Nuo pirmosios vietos nugalėtojo jis atsiliko tik dviem bandymais, nes suklydo penktoje trasoje.

Praėjusio etapo nugalėtojas Pavelas Timoninas šįkart liko trečias. Tobulai pasirodęs visose trasose jis nespėjo iki ketvirtojo rato pabaigos įveikti antrosios trasos, kurios teisingiausią sprendimo būdą pirmasis ir parodė varžovams.

Toliau „Kaborių“ taurės sezono estafetė perkeliama į Vilniaus „Montis Magia“ klubo laipiojimo salę balandžio 30 dieną. Iki tol savo jėgas visiems Lietuvos ir užsienio laipiotojams bus galima išbandyti didžiausiame bei svarbiausiame šalies laipiojimo renginyje – Lietuvos boulderingo čempionate (LBČ) kovo 12-13 dienomis Kaune, „Miegančių dramblių“ laipiojimo salėje.

Visi rezultatai čia.