Jaunųjų Lietuvos sportininkų pasiekimai didžiausiame Rusijos jaunimo turnyre

Du Lietuvos jaunimo rinktinės  nariai – Semionas Kozliukas ir Ilja Gajdukas lapkričio 1-8 dienomis bandė savo jėgas Rusijos jaunimo taurės etapo varžybose, kurios vyko Kaliningrado mieste. Sportininkai, konkuravę su stipriausiais laipiotojais, pateko į įvairių rungčių geriausiųjų dvidešimtuką ir net finalinį etapą.

DSCF4366Varžybose – milžiniška konkurencija

Rusijoje šios varžybos yra rengiamos kiekvienais metais. Į jas suvažiuoja stipriausi laipiotojai iš visos Rusijos, o šiais metais dalyvių skaičius viršijo trijų šimtų ribą – tarpusavyje rungėsi net 360 sportininkų.  Buvo varžomosi keturiuose amžiaus grupėse: jauniai (18-19 metų), jaunučiai I (16-17 metų), jaunučiai II (14-15 metų) ir vaikai (10-13 metų). Rusijos jaunimo taurės varžybos ypatingos dar ir tuo, jog yra vykdomos trijose disciplinose: boulderingo, sudėtingumo ir greituminio lipimo.

„Varžybos buvo labai naudingos, nes dalyvavo daug pasaulinio lygio jaunų sportininkų. Kiekvienos grupės dešimtukas –  tai Rusijos rinktinės nariai, kai kurie iš jų – Europos ir Pasaulio čempionato prizininkai. Mūsų tikslas buvo sudalyvauti,  išbandyti savo jėgas ir patekti į dešimtuką. Esu patenkintas mūsų sportininkų rezultatais – tai buvo labai naudingas ir sėkmingas startas“,- teigė Moksleivių saviraiškos centro-Klaipėdos kalnų sporto klubo (MSC-KKSK) treneris Sergėjus Kozliukas.

Pirmos trys dienos – sudėtingumo rungčiai

Kelios pirmosios dienos buvo skirtos sudėtingumo disciplinos kvalifikaciniam etapui. Šioje rungtyje pasirodė ir Lietuvos atstovai. Jau pirmąją dieną iš pačio ryto sportininkai demonstravo savo sugebėjimus: I.Gajdukas, pirmasis pradėjęs lipti varžybose, užėmė 6 vietą. Jo bendraklubis kolega iš MSC-KKSK sporto klubo užėmė 12-ąją vietą. Tik susidūrę su didesniais sunkumais antrojoje kvalifikacinėje trasoje  sportininkai bendroje įskaitoje užėmė 11 (I.Gajdukas) ir 14 (S.Kozliukas) vietas.

„Kaip visada, sudėtingumo rungtis mums sekėsi sunkiau, bet, manau, jog rezultatai gana geri atsižvelgiant į tai, kad mes beveik nelaipiojame tokiu būdu ir daugiausia laiko skiriame boulderingui. Gerai pasirodėme pirmoje kvalifikacijos trasoje, nes ji buvo trumpesnė ir reikalavo daugiau boulderingo įgūdžių. Negaliu sakyti, kad antra trasa buvo labai sunki, tiesiog, manau, pritrūko ištvermės. Buvome per žingsnį nuo finalo. Mano manymu,  tai rodo, kad mes judame teisinga kryptimi ir tikrai galime konkuruoti net su stripriausiais laipiotojais“, – teigia nacionalinės jaunimo rinktinės atstovas  Semionas Kozliukas, jau trečią kartą dalyvaujantis šiose varžybose.

12195937_1014293765295158_3419914777087402409_nBoulderingo disciplina:

Per kvalifikaciją sportininkams buvo paruoštos 6 įvairaus sudėtingumo trasos. I.Gajdukas pralipo 3 trasas ir paėmė dar dviejų trasų bonusus – to jam užteko, kad patektų į finalą. S.Kozliukui, kuris šiose varžybose dalyvavo pirmą kartą, sekėsi sunkiau –  jis surinko 5 bonusus ir užiemė 15 vietą. Finale I.Gajdukas pagerino savo rezultatą ir užėmė 5 vietą, paėmęs 2 bonusus.

„Džiaugiuosi, kad patekau į finalą. Kvalifikacijoje buvo labai sunkios, bet iš tiesų įdomios trasos. Iš pradžių dariau daug klaidų, bet vėliau susikaupiau ir beveik įpusėjus atrankos etapui pasiekiau savo pirmuosius topus. Finale vėl pradėjau jaudintis, manau, dėl to ir padariau daug klaidų pirmoje trasoje. Atidaviau visas jėgas – vienoje trasoje net paėmiau topą viena ranka, bet, deja, nuslydau. Mano manymu, mes gerai pasirodėme šiose varžybose. Truputį daugiau jėgų, mažiau klaidų ir rezultatai būtų dar geresni“, – po finalo įspūdžiais dalinosi jaunučių grupėje lipęs ir su dar 40 sportininkų varžęsis I.Gajdukas.