Jaunųjų laipiotojų antplūdis į „Baltosios varnelės“ laipiojimo festivalį

Lapkričio 25 dieną Klaipėdoje esantis „Scala dream“ laipiojimo centras duris atvėrė rekordiniam jaunųjų laipiotojų skaičiui – varžybose dalyvavo net 138 sportininkai! Į uostamiestį atvyko ne tik Lietuvos didžiųjų miestų sportininkai, bet ir atletai iš Rygos (Latvija) bei Kaliningrado (Rusija), kas suteikė varžyboms teisę vadintis tarptautinėmis.

Dalyviai varžėsi boulderingo rungtyje (trasos iš kelių sudėtingų laipiojimo judesių), keturiose amžiaus grupėse nuo 5 iki 17 metų. Trasų rengėjai pasistengė, kad trasos atitiktų šiuolaikinių sportinių trasų standartus ir jiems pavyko – trasos buvo įdomios ir sportininkams, ir žiūrovams. Atletai turėjo pademonstruoti ne tik jėgą, bet ir išskirtinius techninius gebėjimus, lankstumą ir be abejo charakterį! Buvo galima stebėti kaip dalyviai nuosekliai apgalvoja judesius prieš lipimą, juk šiuolaikiniame boulderinge kiekviena trasa tai tikra dėlionė – prieš lipant reikia įminti mįslę, kurią paruošė trasos rengėjas. Po varžybų daugelis trenerių pasidalino mintimis, kad jiems malonu matyti vaikų trasas, kuriose yra tokių pat techninių elementų kaip ir suaugusiųjų varžybose.

Atskirai norisi pasidžiaugti didžiųjų Lietuvos miestų laipiojimo klubais ir jų trenerių atsidavimu darbui su jaunąja karta. Didėjantis dalyvių skaičius tokiose varžybose yra jų darbo rezultatas, taip pat daug vilčių teikianti laipiojimo sporto ateities Lietuvoje tendencija. Matosi kaip vyksta teigiama kartų kaita bei bendras sportinio meistriškumo augimas. Tai tuo pačiu metu suteikia Lietuvos laipiotojų bendruomenei Olimpinės perspektyvos viltį (2020 metais Japonijoje laipiojimo sportas pirmą kartą bus pristatytas kaip Olimpinės programos dalis), nes šių varžybų tikslas ne tik laipiojimo populiarinimas, bet ir sportinio meistriškumo ugdymas.

Atmosfera – tai raktinis vaikų varžybų elementas. „Scala dream“ komandai pavyko sukurti šventinę ir draugišką atmosferą. Po lipimų visi dalyviai vaišinosi varžybų partnerio „Baltosios varnelės“ ledais ir skambant fanfaroms bei tėvelių aplodismentams buvo apdovanoti partnerio ir „Scala dream“ prizais bei medaliais. Tariame didelį ačiū „Scala dream“ už puikų komandinį darbą ir iniciatyvą!

Varžybų rezultatai.

Varžybų akimirkos.