Jaunių rinktinės ruošimasis čempionatui – stovykloje Klaipėdoje

Šį savaitgalį Klaipėdoje vyko laipiojimo sporto stovykla, skirta pasiruošti Pasaulio jaunimo boulderingo čempionatui, kurį organizuoja Tarptautinė laipiojimo sporto federacija (IFSC). Čempionate Lietuvą atstovaus 4 sportininkai.

Planuose – reguliari stovykla
Pirmąją šiais metais laipiojimo sporto stovyklą suorganizavo Jaunimo rinktinės koordinatorius bei „Miegančių Dramblių“ laipiojimo klubo treneris Giedrius Bunevičius. Joje dalyvavo keturi jaunių rinktinės nariai: kaunietės Rugilė Tamošiūnaitė ir Ūla Koroliova bei klaipėdiečiai Semion Kozliuk ir Ilja Gaiduk. Būtent šie keturi sportininkai ir yra tie, kurie dalyvaus Pasaulio jaunimo boulderingo čempionate.
„Stovyklos praeitais metais nebuvo, o šįmet nusprendėme, kad tiesiog reikia intensyviau ruošti sportininkus čempionatui. Tai reikia daryti norint geriau pasiruošti varžyboms. Tokios stovyklos, skirtos rinktinei, turėtų vykti nuolatos, kad būtų galima pasitikrinti jėgas, pasidalinti patirtimi. Taigi, numatome daugiau stovyklų, kad būtų galima pasiekti geresnius rezultatus.

Kryptinga ir tikslinga stovykla
Vienas iš pagrindinių stovyklos tikslų buvo išsiaiškinti dabartinį sportininkų lygį bei ruoštis mentaliai.
„Stovyklos tikslas – pasitikrinti jėgas, pasiruošti čempionatui, pagerinti įgūdžius kuriant lipimo strategiją. Taip pat, norėjome pasiruošti mentaliai: įverinti savo padėtį tam, kad nesusikurtume nerealių lūkesčių, nepatirtume nusivylimo, bet kartu ir nenusivertintume“, – sako treneris G.Bunevičius.
Laipiojimo treniruotės vyko „Scala Dream“ laipiojimo uolomis klube ir Klaipėdos kalnų sporto klube (KKSK).
„Buvo suplanuota, kad būtų viena sunki treniruotė per dieną. Taip pat, kad būtų ne tik daug lipama, bet ir gerinami kiti svarbūs įgūdžiai. Norėjau, kad būtų galima dalintis lipimo patirtimi su kolegomis iš kitų miestų, ugdyti komandinę dvasią. Surengėme 4 skirtingas treniruotes: sunkias – lipimo technikos tobulinimo ir varžybų imitacinę, viena treniruotė buvo skirta geresnio mobilumo ugdymui, o paskutinė – treniruotėms paįvairinti, kuri buvo padaryta virvių atrakcionų parke su tikslu kuo greičiau įveikti dvi sunkiausias trasas“, – apie treniruočių planą pasakoja G.Bunevičius.

Laipiojimo stovykla_laipiojimas_boulderingas_Lietuvos laipiojimo sporto asociacija_LLSA (2)

Tikslas – kopti tik aukštyn
Jaunieji sportininkai jau kurį laiką gana intensyviai ruošiasi varžyboms, todėl jų lygį treneris G.Bunevičius vertina teigiamai.
„Bendras vaikų lygis – neblogas, bet visada gali būti geresnis. Žiūrėsim, kaip ten bus, nes merginoms pirmos tokios varžybos – įžengti į tarptautinę laipiojimo areną nelengva, todėl labai sunku prognozuoti, spręsti apie bendrą pasiruošimą. Tiesiog visada gali būti geriau“, – sako treneris.
Į čempionatą jaunuosius sportininkus lydės Giedrius Bunevičius ir Sergėjus Kozliukas iš KKSK. Čempionato pradžia rugpjūčio 28 dieną Arco mieste, Italijoje.