Jaunieji Lietuvos sportininkai karštame IFSC Pasaulio jaunimo boulderingo čempionate

Savaitgalį Italijoje, Arko mieste, įvyko Tarptautinės laipiojimo sporto federacijos (IFSC) organizuojamas Pasaulio jaunimo  boulderingo čempionatas. Šiais metais pirmą kartą prie jaunimo sudėtingumo ir greituminio lipimo  disciplinų buvo prijungta ir boulderingo disciplina.  Pasaulio jaunimo čempionato boulderingo rungtyje  dalyvavo ir keturi mūsų šalies atstovai.

Pirmojo čempionato startas su masiniu dalyvių skaičiumi

Dėl didžiulio dalyvių skaičiaus – daugiau nei tūkstančio sportininkų iš penkiasdešimt vienos valstybės –  boulderingo kvalifikacinės varžybos vyko dvi dienas:  pirmąja varžėsi merginos , o antrąją –  vaikinai.  Taip pat, sportininkai buvo skirstomi į kategorijas pagal amžių. Jauniausieji iki šešiolikos metų pateko į B kategoriją,  A kategorijai priskirti sportininkai iki 18 metų ir vyriausiųjų kategorijoje varžėsi sportininkai iki 20 metų.

Sėkmingas lietuvaičių debiutas B grupėje

B grupėje puikiai pasirodė ir Lietuvos atstovės Rugilė Tamošiūnaitė, užėmusi 35 vietą. R.Tamošiūnaitė pasiekė vieną bonusą. 38 vieta atiteko kitai lietuvei –  Ūlai Koroliovai.  Merginoms tai buvo pirmosios tokio pobūdžio varžybos tarptautinėje laipiojimo arenoje.

Šioje kategorijoje labiausiai  sužibėjo keturiolikmetė amerikietė – Ashima Shiraishena, pasiekusi keturis iš keturių topų. Ji taip pat nominuota Salewa Rock  apdovanojimui. Nuo lyderės neatsiliko Rusijos atstovė Elena Krasovskaja, austrė Eva Maria Hammelmüller ir amerikietė Brooke Raboutou.

Merginų grupės kvalifikacinėse varžybose ne viena lyderė

A kategorijoje lydere tapo slovėnė Janja Garnbret, įveikusi keturis topus per penkis bandymus. Gerą pasiruošimą taip pat pademonstravo vokietė Johanna Holfeld, amerikietės Margo Hayes ir Grace McKeehan.

Jaunių grupėje aukščiausius rezultatus iškovojo  Japonijos atstovė Miho Nonaka, serbė Stasa Gejo ir austrė Jessica Pilzė.

Vaikinų kovos ne tik ant sienos, bet ir su temperatūra

Net du šimtai keturiasdešimt keturi sportininkai  vaikinai įvairiose amžiaus grupėse varžėsi boulderingo kvalifikacinėse varžybose. Iš jų tik po pirmus dvidešimt pateko į kitą etapą. Vaikinams teko susidurti su sudėtingomis trasomis ir priimti nelengvus sprendimus norint pasiekti topą. Taip pat, situacijos nepagerino ir tvyrantis didelis karštis. 

Lietuvių topas

Lietuvą vaikinų tarpe atstovavo du Klaipėdos kalnų sporto klubo auklėtiniai Semionas Kozliukas ir Ilja Gaidukas.Pastarajam net po ilgo laukimo pavyko susikaupti ir sėkmingai išspręsti vieną boulderingo problemą. Sportininkas užėmė 30 vietą. Jo kolega S.Kozliukas 69 vietoje.

„Šiandien buvo ilga ir karšta diena mūsų  berniukams, lipantiems jaunimo (A kategorija) 16-17 metų amžiaus grupėje. Izoliatoriaus zonoje, esančioje lauke, laiką leidę nuo 9 ryto,  sportininkai lipti turėjo tik 13 ir 17 valandą. Reikėjo ne tik kaupti jėgas ir kantrybę, bet ir iškęsti  32 laipsnių karštį“, – apie sudėtingas varžybų  sąlygas sakė sportininkus lydėjęs mūsų  Jaunimo rinktinės koordinatorius bei „Miegančių Dramblių“ laipiojimo klubo treneris Giedrius Bunevičius.

A kategorijoje vienodus rezultatus surinko  ir lyderiais tapo net trys sportininkai: japonas Yoshiyuki Ogata, prancūzas Hugo Parmentieras ir šveicaras Baptiste Ometzas.

Vaikinų topai – pasiekiami tik keliems stipriausiems

Jaunių grupėje vyrų laukė sunkios trasos – tik penkiems sportininkams pavyko jas įveikti, kai kuriems prireikė net šešiolikos bandymų – tai rodo didžiulį sportininkų atkaklumą. Puikų pasiruošimą  varžyboms  pademonstravo japonas Tomoa Nagasaki, Vokietijos atstovai  Alexanderis Wurmas ir Moritzas Hansas, amerikietis Nathanielis Colemans  ir ispanas Jonatanas Flor Vazquezas.

Jauniausioje vyrų B kategorijoje geriausius rezultatus pelnė italas Filip Schenkas, ispanas Mikelis Asieras Linacisoro Molina  ir japonas Hayato Nakamura.

IFSC Pasaulio jaunimo čempionato pabaiga numatoma rugsėjo 6 dieną, kada ir paaiškės galutiniai visų rungčių rezultatai. Ką tik įvykusių varžybų rezultatus galite pamatyti čia.