Jaunių boulderingo čempionate paaiškėjo šalies geriausieji

Vaikai – gausiausia dalyvių grupė

Į vaikų kvalifikacinę grupę patenka visi dalyviai iki 11 metų. Didžiausia amžiaus grupė rodo, jog laipiojimo sportas susilaukia vis daugiau susidomėjimo. Vaikų pogrupio dalyviai varžosi tokiu pat principu kaip  ir vyresnieji jų kolegos.

Geriausiai šioje amžiaus grupėje tarp vaikinų pasirodė Nikita Korčagin iš Vilniaus klubo „Montis Magia“ (MM). Nikitai pavyko pralipti net 13 trasų, o likusių 2 – pasiekti bonus kybius. Nikitai iš šonų ant pakylos atsistojo du klaipėdiečiai – Žygimantas Bičkaitis ir Roman Sivakov (Klaipėdos kalnų sporto klubas (KKSK)).

Merginų tarpe geriausiai sekėsi kaunietei „Miegančių dramblių“ (MD) atstovei Rugilei Paukštaitytei. Rugilė yra ir dažna LJBT (Lietuvos jaunimo boulderingo taurės) prizininkė. Už savęs ji paliko trimis trasomis mažiau pralipusią Mariją Jakabsonę (MD). Trečioji vieta atiteko Verai Kozliuk (KKSK).

Jaunučių triumfas

Jaunučių (gimę 2000-2002 m.) kvalifikaciniame etape varžėsi 17 dalyvių – 6 merginos bei 11 vaikinų. Atrankinio turo rezultatai nebuvo stebinantys – į finalus pateko tie sportininkai, kurie paprastai triumfuoja ir gretimose LJBT varžybose.

Absoliutus bene visų varžybų favoritas vaikinų tarpe – vilnietis Joris Giedraitis (MM). Finaliniame etape Joris parodė vaikams nebūdingą drąsą bei jėgą ir pralipo 4 iš 5 trasų bei užėmė pirmąją vietą. Už jo liko kolega iš to pačio klubo – Petras Kastanauskas. Nuo Petro nedaug atsiliko dinaminius judesius įvaldęs Povilas Zarakauskas (MD).

Merginų tarpe neįveikiama buvo Ūla Koroliova, įveikusi visas 5 trasas. Už jos liko bendraklubė „Miegančių dramblių“ laipiotoja Rugilė Tamošiūnaitė. Ant trečiosios vietos pakylos užlipo 3 topus pasiekusi vilnietė Paulina Kuliešiūtė (MM).

Jauniai – LJBČ grandai

Jaunių grupė – vyriausi LJBČ dalyviai, gimę 1997-1999 metais. Jiems jau atrankinio turo metu buvo paruoštos sudėtingiausios trasos, reikalavusios ne tik daug jėgos, tačiau ir ypatingai daug technikos, taktikos bei mentalinių įgūdžių.

Paradoksalu yra tai, jog kvalifikaciniame etape sunkiausiai sekėsi vilniečiui Andriui Žukui (MM), tačiau finaliniame etape triumfavo būtent jis. Apdairiau pasirinkęs taktiką jis aplenkė kitus konkurentus padarydamas mažiau bandymų. Už Andriaus liko tiek pat topų surinkę, tačiau daugiau kartų klydę Semion Kozliuk ir Ilja Gaiduk (KKSK).

Merginų grupė pašykštėjo staigmenų. Be priekaištų pasirodė absoliuti Lietuvos laipiojimo varžybų savo grupės lyderė Gertrūda Kaniauskaitė (MD). Jai nesunkiai pavyko įveikti finalines problemas ir pelnyti geriausios laipiotojos vardą. Už Gertrūdos liko kaunietė „Climbing Club“ atstovė Dina Ramanauskaitė. Dinai pavyko įveikti 3 trasas ir gerokai atsiplėšti nuo trečiosios vietos laimėtojos Rugilės Tamėnaitės (MD).

Pirmą kartą Lietuvoje šio čempionato atrankiniai lipimai buvo transliuojami tiesiogiai internetu. Varžybų įrašą galite rasti čia.

Lietuvos jaunių boulderingo čempionatas bene paskutinis pasispardymas prieš vasarą. Varžybų maratonas toliau tęsis tik rudenį. Apie tai daugiau informacijos www.climbing.lt.