Išrinkti jaunieji Lietuvos boulderingo čempionai

Svarbiausios šalies jaunimo boulderingo varžybos įvyko gegužės 7 dieną Klaipėdos kalnų sporto klubo-Moksleivių saviraiškos centro (KKSK-MSC)  salėje. Lietuvos jaunių boulderingo čempionato (LJBČ) metu buvo išrinkti stipriausi šalies sportininkai.

Jaunių grupė –  įdomūs pasikeitimai merginų pogrupyje bei vilniečių vaikinų triumfas

Vyriausiems šių varžybų dalyviams kvalifikacijoje buvo paruoštos 6 trasos, iš kurių dvi buvo skirtos mėgėjams arba neseniai pradėjusiems laipioti sportininkams, dar dvi vidutinio pajėgumo sportininkams bei dvi – finalistams atrinkti – itin sunkios, reikalaujančios daug fizinių jėgų bei technikos išmanymo. Vaikinų pogrupyje po kvalifikacijos finalinis trejetas visiškai nepasikeitė. Pirmą vietą užtikrintai laimėjo Petras Paulius Kastanauskas iš Vilniaus „Montis Magia“ laipiojimo mokyklos. Jis sugebėjo pasiekti penkis topus. Jam už nugaros liko kolega su keturiais topais – Joris Leipus. Ant trečiosios vietos pakylos lipo dar vienas vilnietis Justas Urbanavičius.

Merginų grupėje iki pat varžybų galo buvo išlikusi intriga, kas iškovos aukso medalį. Į finalą antruoju numeriu patekusi – Rugilė Tamošiūnaitė iš „Miegančių dramblių“ laipiojimo klubo palipo visas 5 trasas ir trimis bandymais aplenkė bendraklubę Ūlą Koroliovą. Puikiai pasirodžiusi Lietuvos boulderingo čempionato (LBČ) metu sportininkė LJBČ buvo išstumta į antrą vietą. Trečioji liko Dina Ramanauskaitė iš „Climbing Club“ klubo. Sportininkė į finalą pateko pirmuoju numeriu, tačiau nesugebėjo savo pozicijos išlaikyti iki galo.

Jaunučių grupėje – itin sunkios trasos

Tiek kvalifikacijos, tiek finalų metu vaikinams teko rimtai pasistengti, nes jų laukė itin sunkios ir techniškos trasos. Finale išsiskyrė vilnietis Joris Giedraitis. Jis užėmė pirmąją vietą sugebėjęs pralipti visas finalines trasas iš pirmo bandymo. Gerokai toliau liko konkurentai: antrą vietą užėmė Modestas Klimavičius iš „Scala Dream“ laipiojimo klubo. Trečiasis dar vienas klaipėdietis liko Georgijus Koroliovas, kaip ir kolega, pasiekęs tik vieną topą.

Merginoms finale taip pat buvo paruoštos gana sunkios trasos. Vienas iš trasų statytojų – Semionas Kozliukas sakė: „Jaunučių grupėje merginų ūgis labai skiriasi, todėl bandžiau padaryti tokias trasas, kad nepriklausomai nuo to visos dalyvės turėtų vienodas sąlygas ir galėtų maksimaliai parodyti savo  gebėjimus finalinėse trasose“.  

Į finalą patekusį antruoju numeriu, parodžiusi puikų lipimą, pirmą vietą iškovojo Aistė Svinkūnaitė (KKSK-MSC). Ji pralipo 4 trasas ir vienu topu aplenkė antrąją vietą užėmusią Vera Kozliuk (KKSK-MSC). Su dviem topais savo sąskaitoje liko Monika Šadauskaitė iš „Miegančių dramblių“.

Rimtos kovos dėl pirmos vietos vaikų grupėje

Vaikams buvo paruoštos 8 įvairaus sudėtingumo trasos, kurioms įveikti buvo skirta 90 minučių. Tiesa, net trims berniukams to laiko buvo per daug ir jie nesunkiai sugebėjo įveikti visas trasas iš pirmo bandymo. Dėl puikaus pasirodymo buvo nuspręsta jiems surengti finalinį lipimą, kurio metu geriausiai pasirodė Oskaras Mikelionis iš Vilniaus. Jis pralipo tris trasas iš penkių galimų.  Ant antros vietos pakylos lipo Andrej Mažeiko (KKSK-MSC) surinkęs penkis bonusus, o trečiąja vieta džiaugėsi Erikas Cimnickas iš „Montis Magia“ mokyklos.

Mergaičių grupėje pirmą vietą lengvai pelnė Žana Sivakova (KKSK-MSC), antroji liko Elzė Balnanosytė, o  trečioji – Eglė Umbražiūnaitė.

Artimiausios varžybos jaunimui – Lietuvos jaunių boulderingo taurės trečiasis etapas. Jis vyks pasibaigus vasaros pertraukai Klaipėdoje, KKSK-MSC salėje. Tačiau nacionalinės rinktinės nariai dar turės galimybę išbandyti savo jėgas tarptautinėse varžybose – Europos jaunių boulderingo taurėje, kuri vyks Lenkijoje, Varšuvoje, ir Europos jaunių boulderingo čempionate, kuris vyks Austrijoje, Langenfeld mieste.