Išrinktas naujas LLSA prezidentas

Image

Ne mažiau svarbus pasiekimas – Europos Ekonominės Erdvės (EEE) ir Norvegijos finansinių mechanizmų finansuojamo projekto „Žmonių mokymai ir kvalifikacijos kėlimas laipiojimo ir kalnų sporto veikloje“ įgyvendinimas 2010 m., kurio dėka 10 Lietuvos laipiojimo entuziastų  mokėsi Jungtinėje Karalystėje BMC (British Mountaineering Council) centre, kuris ruošia visos šalies kalnų ir uolų laipiojimo specialistus. Dauguma projekto dalyvių iki šiol aktyviai veikia asociacijos ir laipiojimo sporto labui savo miestuose ir šalyje, toliau įgyvendina savo idėjas ir populiarina šią discipliną.

2011 metais penki asociacijos treneriai iš Lietuvos turėjo progą įgyti naujos patirties ir profesinių žinių pagal Leonardo da Vinci mobilumo projektą „Sporto trenerių kvalifikacijos kėlimas“, kuris buvo suorganizuotas Prancūzijoje pas vienus geriausių šalies laipiojimo trenerių.

2012 ir 2013 metais prie LLSA prisijungė net du nauji stiprūs klubai iš Klaipėdos ir Kauno, įnešę šviežių vėjų valdyboje. O svarbiausios ir vizitine kortele tapusios LLSA šešių etapų varžybos apjungiančios stipriausius Lietuvos klubų laipiotojus – Lietuvos boulderingo taurė – per septynis gyvavimo metus išaugo dalyvių skaičiumi ir kokybe, bei atskyrė mėgėjų ir jaunių pogrupius į savarankiškas varžybų taures. 2013 metais pradėta formuoti Lietuvos jaunių rinktinė, o šiemet ir Nacionalinė laipiojimo rinktinė, bei išrinktas sportininkų interesus Valdyboje atstovaujantis sportininkas.

Image

Su prezidento A. Smirnovo pagalba ir palaikymu šalyje iškilo ne viena nauja laipiojimo sporto salė, asociacijos klubai dalyvavo salių atidarymuose Mažeikiuose, Šiauliuose, Tauragėje surengdami parodomąsias varžybas miestų gyventojams. 

Pats Andrius, paklaustas, kuo labiausiai džiaugiasi per pastaruosius metus, atsakė:

„Išaugo tiek daug visko – iniciatyvumo, klubų bendradarbiavimo, populiarumo, judėjimo į kitus miestus, sporto profesionalumo ambicijų, neformalių grupių, komandų. Visa tai jautru, nes daug sumaišties, bet tai normalus LLSA gyvenimo tarpsnis – iš vaikystės į paauglystę – į maištus, konkurencijas, ambicijas. To tikrai reikia, nes tai verčia visus nestovėti ir žingsniuoti tolyn, apsispręsti dėl krypties, būti ryžtingais. Džiaugiuosi tuo, jog susikūrė tiek, kad veikla tikrai nesustos.“

Image 

Naujai prezidentei Andrius Smirnovas linki visų klubų narių palaikymo ir glaudaus tolesnio bendradarbiavimo,  bei kantrybės, nes asociacija vis dar jauna ir toliau formuojasi, todėl šis laikotarpis nėra paprastas.