Įpusėjus jaunimo varžybų ciklui – ryškėja 2017 metų lyderiai

Šį šeštadienį Montis magia laipiojimo salėje vyko svarbiausias metų renginys jauniesiems sportininkams – 2017 metų Lietuvos jaunimo boulderingo čempionatas (LJBČ). Jo metu sportininkai išsiaiškino ne tik kas yra stipriausias šiuo metu, bet ir yra vertas atstovauti Lietuvai tarptautinės laipiojimo federacijos (IFSC) organizuojamame varžybų cikle. Varžybos sulaukė stiprių atletų, kurie pademonstravo puikią fizinę formą bei aukštą techninį pasirengimą.

Jaunimo grupė

2017 metais į LJBT ciklą sugrįžusi jaunimo grupė buvo mažiausia grupė dalyvių skaičiumi, bet metų eigoje ji šiek tiek išaugo – šį sykį dalyvavo net 7 dalyviai.

Atrankos problemos, išskyrus itin sudėtingą neigiamo trasą, vaikinams nesukėlė problemų, tad kas pateko į finalus nulėmė bandymų skaičius.Finaluose išryškėjo trys lyderiai, pralipę keturias ir daugiau trasų, kurie ir išsidalino prizines vietas. Pirmoji vieta atiteko Klaipėdos kalnų sporto klubo atletui (KKSK-MSC) Ilja Gaiduk, kuris vienintelis tiek atrankoje, tiek finaluose sugebėjo atrasti visų boulderingų problemų sprendimus. Antrąją vietą, padedant namų sienoms, vieno bandymo persvara, iškovojo Montis magia (MM) sportininkas Joris Leipus. Trečioji vieta atiteko klaipėdiečiui Semion Kozliuk (KKSK-MSC).

Merginų tarpe dalyvavo vienintelė sportininkė kaunietė Dina Ramanauskaitė (ClimbingClub), kuri atrankoje lipo vaikinų trasas, įveikė tris iš jų bei džiaugėsi pirma vieta.

20170513_LJBCempionatas (214)

Jaunių grupė

Vaikinų grupėje atrankoje geriausiai pasirodė Montis magia bei Scala dream (SD) atletai – po tris klubų auklėtinius pateko į finalus, o jų vietą lentelėje nulėmė bandymų skaičius. Finale sportininkų rezultatai išsiskyrė labiau, tačiau vilniečiai neužleido pozicijų klaipėdiečiams ir išsidalino vietas ant pjedestalo. Ant aukščiausio laiptelio kopė Petras Kastanauskas, antrasis – Nojus Pakėnas, o trečioji vieta atiteko Justui Urbanavičiui.

Jaunių grupėje kova taip pat vyko tarp vilniečių bei klaipėdiečių, bet šį sykį, stipresnė buvo KKSK-MSC laipiotoja Kornelija Poliakovaitė, o Montis magia auklėtinės Justina Zokaitė ir Goda Šimkonytė džiaugėsi atitinkamai antra ir trečia vietomis.

20170513_LJBCempionatas (197)

Jaunučių grupė

Jaunučių grupėje tarp vaikinų dėl aukščiausių prizinių vietų vyko artima kova – du lyderius, Scala Dream sportininkus finale išskyrė tik bandymų skaičius. Tiksliau trasas įveikė Modestas Klimavičius, nuo jo 5 bandymais atsiliko Georgij Koroliov. Dėl trečiosios vietos varžėsi trys KKSK-MSC auklėtiniai, iš kurių geriausias buvo Vakaris Grigas, pralipęs tris finalines trasas.

Finale lipo trys merginos, tad dalyvės jau buvo garantuotos, kad užims prizinę vietą. Profesionaliausiai pasirodė Darija Andrianova (KKSK-MSC), pralipusi tris trasas, tačiau jai ant kulnų lipo vilnietė Montis magia atletė Augustė Stanionytė, nuo pirmosios vietos nugelėtojos atsilikusi top‘u. Trečioji vieta atiteko klaipėdietei Gretai Stankutei (KKSK-MSC).

20170513_LJBCempionatas (99)

Vaikų grupė

Vaikų grupės dalyviams trasos pasirodė gerokai per lengvos – daugeliui dalyvių pavyko įveikti po šešias trasas iš aštuonių. Tačiau dvi trasos sportininkams metė iššūkį ir padėjo nustatyti, kas šiuo metu yra stipriausias. Pirmąją vietą, įveikęs visas trasas, iškovojo Miegančių dramblių sportininkas Meritas Babilas. Vienu topu nuo lyderio atsiliko antrosios ir trečiosios vietos laimėtojai, MM jaunieji auklėtiniai Erikas Cimnickas (II vieta) ir Simas Mikušauskas (III kursas). Mergaičių tarpe prizinėms vietoms išsiaiškinti prireikė net super finalo, kurio metu dvejais top‘ais kolegę Aistę Svinkūnaitę (KKSK-MSC) aplenkė Vera Kozliuk (KKSK-MSC). Trečioji vieta atiteko Beatričei Norkūnaitei (SD).

20170513_LJBCempionatas (88)

Akimirkas iš varžybų galite rasti čia: http://bit.ly/2qI9lCz.

Jau visai netrukus bus paskelbtas Lietuvos jaunimo rinktinės sąrašas, tad sekite naujienas!