IFSC Kinijoje: įspūdingi pasirodymai ir naujas rekordas

Šį savaitgalį, birželio 20-21 dienomis, Kinijos mieste Chongqinge vyko trečiojo Tarptautinės laipiojimo sporto federacijos (IFSC) Pasaulio taurės boulderingo etapo varžybos, kuriose dalyvavo laipiojimo sporto elitas. Tvyrant 27 laipsnių karščiui sportininkai ne tik demonstravo savo įgūdžius boulderingo problemose, bet ir pasiekė naują rekordą greituminio lipimo disciplinoje.

Užtikrinta kanadiečio pergalė
Į vyrų boulderingo finalą pateko stiprus laipiotojų septynetas: kanadietis Sean McColl, japonas Tsukuru Hori, rusas Rustam Gelmanov, prancūzas Jeremy Bonder, lenkas Andrzej Mecherzynski-Wiktor, korėjietis Jongwon Chon ir vokietis Jan Hojer. Nors kova buvo įtemta aiškiu lyderiu greitai tapo Sean McColl. Kanados sportininkas sugebėjo įveikti visas keturias trasas ir iškovojo auksą šiame etape. Po savo pasirodymo bendroje įskaitoje jis pakilo iki 3 vietos. Antrą vietą šiame etape užėmė Jongwon Chon, o trečią Tsukuru Hori. Šie du jauni sportininkai įrodė, kad neketina nusileisti senbuviams ir yra pasirengę siekti aukštumų.

Nepralenkiamoji Akiyo Noguchi
Pusę moterų boulderingo pogrupio finalisčių sudarė Japonijos atstovės: Aya Onoe, Miho Nonaka ir Akiyo Noguchi. Taip pat, finale dalyvavo britė Shauna Coxsey, korėjietė Sol Sa bei vokietė Monika Retschy. Šis finalinis šešetas galėjo atrodyti kiek kitaip, tačiau net 3 laipiojimo sporto favoritės nedalyvavo etape. Dėl įtempto studijų tvarkaraščio pirmojo etapo nugalėtoja ir senojo žemyno čempionė vokietė Julian Wurm varžybas stebėjo iš namų. Austrė Ana Stohr gydosi piršto traumą, o amerikietė Alex Puccio sveiksta po kelio traumos.

Po beveik nepriekaištingo pasirodymo, įveikusi visas keturias trasas tik per penkis bandymus, pirmą vietą iškovojo Akiyo Noguchi. Ši pergalė leido jai dar labiau pakilti bendroje įskaitoje ir gana stipriai atsiplėšti nuo varžovių. Antrąją vietą užėmė kita japonė – Miho Nonaka, o trečiąją – traumas išsigydžiusi britė Shauna Coxey.

Naujas moterų greituminio lipimo rekordas
Šis IFSC pasaulio taurės etapas buvo ypatingas tuo, jog vyko ne tik boulderingo, tačiau ir greituminio lipimo disciplina, kurios metu rusė Julia Kaplina per kvalifikacinį lipimą pagerino savo pačios anksčiau pasiektą pasaulio rekordą. Iki šiol geriausias laikas buvo 18 sekundžių, tačiau po pastarojo J.Kaplinos pasirodymo naujasis laikas yra vos 7,56 sekundės. Tiesa, rekordiškai puikiai pasirodžiusi kvalifikacijoje, finale sportininkė liko tik 3. Įdomu tai, jog vyrų pogrupyje taip pat pritrūko visai nedaug naujo rekordo pasiekimui.

Čekas Libor Hroza atrankiniame ture vos per plauką nepagerino pasaulio rekordo, tačiau finale liko tik penktas.

Kitas varžybų etapas taip pat vyks Kinijoje. Jau šį savaitgalį Vandenyno ir Saulės mieste Haiyange iš naujo susirungs geriausi pasaulio laipiotojai. Etapo metu vyks ir boulderingo, ir greituminio lipimo varžybos.