I-asis tarptautinis startas jaunimo boulderingo varžybose

Kaip vertinat mūsų sportininkų pasirodymą pirmosiose jaunimo boulderingo varžybose?

Nors man labai sunku vertinti Juozą, esu įsitikinęs, kad jam tokios varžybos – patirties kaupimo startas. Sportininkui šiuo etapu svarbu nepalūžti, nuspręsti ir susidėlioti tikslus, kaip ruoštis tokioms varžyboms ateityje.

Kipro rezultatas yra neblogas. Žinoma subtilybių reikėtų klausti paties sportininko. Nebuvo paramos. Tačiau pralipimų daug, vadinasi kova vyko. Rezultatas gan aukštas lyginant kol kas skurdoką Lietuvos laimėjimų kraitį.

Kaip buvęs vienas stipriausių Lietuvos laipiotojų, kaip vertinat boulderingo rungtį jaunimo varžybose? Anksčiau netilo kalbos, jog būtent boulderingas yra gan pavojingas jaunam žmogui dėl didelių apkrovų, nes tai ypač fiziškas lipimo stilius.

Sunku vertinti dėl fiziologijos. Manau, jei sveika aplinka ir pats sportininkas pasirenka šį sportą – tuomet tai tik į gerus rezultatus orientuotas žingsnis, tačiau jei tai bus treneriu manipuliacija – tai gali luošinti jaunius, kaip ir daugelyje sporto šakų.

Laipiojimą priskiriu prie naturalių, į stiprų žmogaus fiziologinį išsivystymą orientuotų veiklų ir manau, jog jaunimo etapas puiki proga populiarinti laipiojimą.

Kaip žinome, iki šiol jaunimas varžėsi tik lead (sudėtingumo) bei speed (greito lipimo) rungtyse. Dabar boulderingas. Galbūt tai naudinga mūsų šalies sportininkams, kurie kaip tik geriau ir jaučiasi šioje laipiojimo disciplinoje. Kaip galvojate?

Lietuvoje šiuo metu geriausios sąlygos treniruotis būtent bouldering'o rungtį. Todėl šiose rungtyse daugiausiai dalyvauja ir suaugusiųjų pogrupyje (Lietuvos boudleringo taurė).  Jauniai norėdami progresuoti kaip sportininkai galėdavo dalyvauti tik sudėtingo, greito lipimo rungtyse – tai nėra pačios stipriausios rungtys – būtent dėl sąlygų trūkumo. Šiuo etapu buvo galimybės pasirodyti ir mūsų stipriems sportininkams. "