Gabūs jaunuoliai atostogas leido treniruočių stovykloje Klaipėdoje

Kol daugelis moksleivių per atostogas ilsėjosi, net 22 sportiškai nusiteikę Lietuvos laipiojimo jaunimo rinktinės sportininkai sausio ketvirtos dienos pavakare susirinko pajūryje rimtoms laipiojimo sporto treniruotėms.

DSC_0995Stovykla –trenerių komisijos darbo vaisius

Lietuvos laipiojimo sporto asociacijai (LLSA) nusprendus sudaryti trenerių komisiją (TK), ši netruko imtis svarbių darbų plėsdama profesionalųjį sportą. 2016 metais buvo nuspręsta suorganizuoti net tris jaunimo treniruočių stovyklas, kurių tikslas – paruošti sportininkus Tarptautinės laipiojimo federacijos (IFSC) varžyboms. Ši stovykla – tai pirmoji stovykla iš suplanuotų. Stovykloje buvo įvertinamas jaunuolių fizinis pasirengimas ir sistemingai nuo metų pradžios pasiruošta treniruotis vasarą vyksiančiomis svarbiausioms metų varžyboms.

„Jaunystėje esu dalyvavęs dvejose treniruočių stovyklose Rusijoje ir, palyginus su jomis, galiu pasakyti, jog mūsų suorganizuota stovykla joms niekuo nenusileido. Man labai patiko, jog jaunimas buvo pasirengęs priimti mūsų duodamas žinias, patys daug domėjosi, klausinėjo – su tokiais žmonėmis labai įdomu dirbti“ – teigė vyriausiasis TK treneris ir šios stovyklos pagrindinis sumanytojas Mikhailas Kotchetkovas.

 Trenerių ir stovyklautojų planuose Europos jaunimo čempionatas Varšuvoje bei Petzen festivalis Austrijoje, kuriame sportininkai galės dalyvauti net trijose disciplinose: sudėtingumo, boulderingo bei greituminio lipimo. Stovykloje savo žiniomis dalinosi patyrę treneriai: M.Kotchetkovas, Dmitrijus Iljusenko, Šarūnas Paplauskas, Sergejus Kozliukas, Milda Koreivaitė, Eglė Dambrauskaitė bei Giedrius Bunevičius, o jaunimas turėjo galimybe treniruotis net dviejose skirtingose laipiojimo salėse.

„Gerai tai, jog buvo du pagrindiniai trasų statytojai ir stovykla vyko dvejose laipiojimo salėse, tad skirtingas reljefas, kybiai, formos bei įvairūs trasų stiliai pratino jaunuolius prie kintančių varžybų sąlygų. Po pirmos dienos lipimų ir bendros veiklos susibendravo skirtingų miestų sportininkai, susiformavo gera atmosfera. Vienas iš stovyklos tikslų buvo suformuoti stiprią ir vieningą komandą, reprezentatyviai atstovaujančią Lietuvą,“ – stovyklos sėkme džiaugėsi M.Kochetkovas.

DSC_0394Intensyvi ir daug apimanti programa

Per tris dienas sportininkai ne tik lipo daug techniškų trasų, bet ir susipažino su LLSA, buvo testuojami, įgijo žinių kaip padaryti gerą apšilimą skirtingomis varžybų sąlygomis, kai nėra laipiojimo sienutės bei tinkamai traumų prevencijai išmoko savimasažo pagrindų.

PROGRAMA

Pirmoji stovyklos diena 
Pirmoji treniruotė vyko Klaipėdos kalnų sporto klubo-Moksleivių saviraiškos centro (KKSK-MSC) laipiojimo salėje festivalio principu: sportininkų laukė 15 skirtingo lygio trasų: 5 žalios lengvos trasos, 5 raudonos vidutinės ir 5 sunkios mėlynos.

Ignas Kisielius džiaugėsi po vakarinės treniruotės vykusiais savimasažo mokymais: „Pramokome masažo su teniso kamuoliukais – jis padėjo atpalaiduoti visus raumenis, ypač tarp menčių, kitą rytą, ne taip jautėsi nuovargis po treniruotės.  Manau, šiuos naujus įgūdžius dažnai naudosime ir savo treniruotėse“.

Antroji stovyklos diena 
Antroji diena prasidėjo „Scala Dream“ salėje fizinių sportininkų savybių patikrinimu – buvo tikrinama, kiek kiekvienas sportininkas padaro prisitraukimų ir kiek gali kabėti ant Campus lentelių. Taip pat, Š.Paplauskas ištyrė jaunimo riebalinio sluoksnio pasiskirstymą kūne milimetrais, delno spaudžiamąją galią, pamatavo ūgį bei svorį.

Po testavimų vyko Europos jaunimo čempionato (EYC) atrankos imitacija – kiekvienai amžiaus grupei buvo sukurtos 8 trasos ir jų pralipimui skiriami tik 5 bandymai. Šios kvalifikacinės atrankos imitacijos lyderis jaunučių grupėje Modestas Klimavičius, pralipęs 5 trasas, po lipimų atrodė atidavęs visas jėgas ant laipiojimo sienelės: „Buvo labai fiziškai sekinantis lipimas, bet man patiko. Supratau, jog dar reikia padirbėti su formų palaikymu“.

 Klaipėdietis Semionas Kozliukas, kuris jau yra dalyvavęs keliose Europos jaunimo taurės varžybose apie antrąją stovyklos treniruotę atsiliepė taip: „Labai įdomios, įvairios trasos. Įveikiau 4 trasas iš 8, tačiau manau, kad galėjau geriau pasirodyti ir dar bent dvi trasas pralipti, tačiau išnaudojau 5 galimus bandymus. Treniruotės pradžioje padarėme kitokį apšilimą nei įprasta, manau iš jo pasiimsiu idėjų savo kasdieniniam apšilimui“.

Vakare jaunuoliai dalyvavo finalinių lipimų imitacijoje: lipo 4 trasas po 4 minutes, su galimybę trasą užbaigti, pasibaigus laikui. „Ši varžybinė sistema man labiausiai patiko, nes galėjome užbaigti pradėtus lipimus. Neretai, kai reikia trasą užbaigti per 5 minutes, būna psichologinis spaudimas, imi skubėti, netiksliai lipti ir nukrenti“. – apie šios finalinės sistemos privalumus atsiliepė Ignas Palamarčiukas.

Trečioji diena 
Paskutinė treniruotė buvo laisvesnio pobūdžio ir jaunimas kartu su treneriais lipo savo kurtas trasas. „Įdomu palipti kartu su naujais žmonėmis nei įprasta, jų sukurtas trasas  kitose salėse. Treneris Mikhailas davė patarimų ir dirbo su kiekvienu individualiai: papasakojo, kur kiekvieno silpnosios vietos, kaip pagerinti techniką.“ – trenerio profesionalumu džiaugėsi Joris Leipus.

Po treniruočių laukė smagus laisvalaikis

Po sunkių treniruočių sportininkai nenuobodžiavo – stovyklos organizatoriai pasirūpino pramogine programa. Jaunimas džiaugėsi žiemiškais jūros vaizdais, o laisvu nuo treniruočių metu žaidė boulingą, futbolą, krepšinį, stalo ir komandos formavimo žaidimus.

„Kad skirtingų miestų sportininkai susibendrautų artimiau, į stovyklos programą įtraukiau komandos formavimo žaidimų. Stipri komanda –  tai kelias į sėkmingus rezultatus net ir individualiose sporto šakose. Galimybė pasitarti ir semtis žinių ne tik iš trenerių, bet ir kolegų bei aplinkinių, palaikymas lipant sudaro reikšmingą dalį gero rezultato“, – savo mintimis dalinosi vakarinių užsiėmimų organizatorė „Montis Magia“ laipiojimo trenerė M.Koreivaitė.

Pirmosios jaunimo varžybos jau sausio 16 dieną Vilniuje. Daugiau informacijos apie jas čia.