Europos jaunimo čempionate – gausi Lietuvos rinktinės komanda

Rugpjūčio 31 – rugsėjo 2 dienomis Briuselyje vyko Europos jaunimo čempionatas, kuriame dalyvavo ir gausi Lietuvos jaunimo rinktinės komanda! Dalyviai dėl Europos čempiono vardo varžėsi trijose amžiaus grupėse: 14-15 metų amžiaus grupėje, 16-17 metų amžiaus grupėje bei 18-19 metų amžiaus grupėje.

18-19 metų amžiaus grupė

Vyriausiųjų sportininkų amžiaus grupėje Lietuvai atstovavo Joris Leipus, Ratmir Gafarov ir Rugilė Tamošiūnaitė. Atkakliai kovęsi Joris su Rugile pasiekė po 3 topus ir 5 bonusus. Jie varžybų reitinge užėmė atitinkamai 32 bei 22 vietas. Ratmir Gafarov rezultatas – du bonusai (44 vieta).

16-17 metų amžiaus grupė

Šioje amžiaus grupėje merginų tarpe sėkmingiausiai pasirodė Ūla Koroliova – 2 topai, 3 bonusai, 44 vieta. Klaipėdos sportininkės neatsiliko nuo komandos draugės: Aleksandra Ščerbina taip pat įveikė dvi trasas (46 vieta), o Kornelija Poliakovaitė džiaugėsi vienu top’u (52 vieta). Vaikinų trasos metė nemenką iššūkį visiems sportininkams – tris tarpinius finišus pasiekė Justas Urbanavičius (50 vieta). Jo kolegos iš Klaipėdos Modestas Klimavičius ir Georij Koroliov rezultato nužfiksavo, tačiau neabejotinai įgyjo vertingos patirties.

14-15 metų amžiaus grupė

Visiems šios grupės Lietuvos komandos sportininkams tai buvo pirmosios IFSC varžybos. Roman Sivakov pasiekė 2 topus ir 5 bonusus bei džiaugėsi solidžia 31 vieta bendroje įskaitoje. Jo komandos draugas Žygimantas Bičkaitis taip pat išsprendė dvi trasas bei pasiekė dar vieną tarpinį finišą (47 vieta), o Meritas Babilas nors ir buvo netoli kelių bonus kybių – rezultato neužfiksavo (56-57 vieta). Vera Kozliuk ir Aistė Svinkūnaitė pasiekė po du bonusus, joms atiteko atitinkamai 48 ir 49 vietos.

Kaimyninės šalies Latvijos sportininkas Edvards Gruzitis šioje amžiaus grupėje iškovojo Europos čempiono titulą. Sveikinimai sportininkui!

Džiaugiamės visų mūsų sportininkų pasirodymais, kiekvienas iš jų atidavė visas jėgas ir kovojo iki galo bei neabejotinai įgijo vertingos patirties!

Nuotraukos: Dainius Babilas