Europos jaunimo boulderingo čempionate atletai nepabūgo ekstremalių oro sąlygų

Rugpjūčio 4 – 6 dienomis Austrijoje esantis Langenfeldo miestelis sukvietė geriausius senojo kontinento jaunimo laipiojus į patį svarbiausią 2016 metų renginį – Europos jaunimo boulderingo čempionatą. Mūsų šalį čempionate atstovavo du stipriausi Lietuvos jaunimo rinktinės atletai iš Klaipėdos Semionas Kozliukas bei Ilja Gaidukas.

Sudėtingos lipimo sąlygos ir trasų kūrėjų mestas iššūkis

Europos jaunimo boulderingo čempionato sportininkų lipimus apsunkino oro sąlygos. Skirtingai nuo praėjusių metų pasaulio čempionato, kuomet oro temperatūra kildavo iki 33 laipsnių šilumos, šias metais oro temperatura krisdavo iki 7 laipsnių, o atletams tam tikrais momentais tekdavo lipti net po lietumi.

Nepaisant nedžiuginančių oro sąlygų, jaunieji atletai buvo pasiruošę pademonstruoti visus per metus išsiugdytus naujus gebėjimus bei iškovoti Europos čempiono titulą. Kaip įprasta IFSC jaunimo varžybose, atrankos lipimams buvo paruoštos 8 skirtingo sudėtingumo trasos, kurioms įveikti sportininkai turėjo tik 5 bandymus. Trasų kūrėjai pateikė iššūkį metančias boulderingo problemas, kurias norint įveikti sėkmingai, atletams prireikė stiprių pirštų, maksimalios fizinės jėgos bei tikslių technikos įgūdžių.

13895023_678315055653269_5832291314591970564_n

Daug ateities vilčių teikiantis lietuvių pasirodymas

Ilja Gaidukas ir Semionas Kozliukas – aktyviausi ir stipriausi Lietuvos jaunimo rinktinės nariai, dalyvaujanys daugelyje tarptautinių varžybų, tarp kurių Pasaulio ir Europos jaunimo čempionatai. Nuo 2016 metų pradžios jie dalyvauja vyriausioje IFSC jaunimo amžiaus grupėje, kur lipa daugiausiai patirties sukaupę sportininkai.

Panašu, jog mūsų šalies atletai taip pat sukaupė nemažai tarptautinių varžybų patirties ir pradeda kautis dėl gerų pozicijų bendroje lentelėje.

KKSK-MSC klubo sportininkas Ilja Gaidukas pralipo 4 trasas iš 7 bandymų ir užėmė garbingą 17 vietą. Po varžybų atletas teigė, jog yra patenkintas savo rezultatu ir yra pasiruošęs įdėti dar daugiau pastangų, kad kitais metais rezultatas būtų dar aukštesnis.

Semionui Kozliukui šiose varžybose sekėsi kiek sudėtingiau. Jis, pralipęs 1 trasą, užėmė 47 vietą bendroje lentelėje.  „Šiandien buvo ne mano diena, pralipau vos vieną trasą. Turbūt šioms varžyboms buvau ne iki galo pasiruošęs, taip pat pasitaikė ne mano stiliaus trasos. Bet esu patenkintas įgijęs naujos patirties, turėjęs galimybę išbandyti jėgas tarp stipriausių varžovų. Iki kitų Europos ir Pasaulio čempionatų turėsime pakankamai laiko gerai pasiruošti“ – po varžybų įspūdžiais dalinosi Semionas.

DSCF6554

Nors IFSC Europos jaunimo boulderingo varžybų ciklas 2016 metais baigėsi, tačiau suaugusieji atletai vis dar kaunasi dėl galutinių pozicijų IFSC pasaulio taurėje. Jau rugpjūčio 12-13 dienomis Miunchene išaiškės, kam iš sportininkų atiteks geriausiųjų titulas boulderingo disciplinoje.