Du zuikiai vienu šūviu – varžybos Rygoje ir Ventspilyje

Nemažam lietuvių būriui penktadienį darbai baigėsi anksčiau – entuziastinga laipiotojų grupė išvyko į Rygą. Latvijos sostinėje vyko fiestos formato varžybos atsinaujinusios „Falkors“ laipiojimo salės atidarymui paminėti, o iškart po to ir varžybos ant aukštuminės sienelės Ventspilyje.

Dešimtmetis ir pertvarkos Rygoje

„Falkors“ laipiojimo salė, įkurta geriausio Latvijos laipiotojo Rolandso Rugenso, gyvuoja jau dešimt metų. Minint garbingą dešimtmetį buvo atnaujinta ir visa salė. Joje perstatytos ir nudažytos pagal Europos laipiojimo salių standartus sienos, dėl naujų, niekur nematytų įspūdingų kybių bei formų  iš nuostabos aikčiojo ir pirmą kartą į šią vietą atvykę lietuviai, ir tie, kuriems varžybos jau yra rutina.

Varžybų galia – vienijanti

Suorganizuotos varžybos buvo itin didelės – dalyvių laukė net 64 trasos, kurių sudėtingumas svyravo nuo 4a iki 8a. Joje savo jėgas išbandė ne tik Latvijos bei kaimyninių šalių laipiotojai, tačiau ir lietuviai. Pastarieji liko išties patenkinti ir sužavėti.

 „Trasos, kaip visuomet, atitiko mano lūkesčius – Rolandsas Rugensas yra vienas talentingiausių trasų statytojų Baltijos šalyse. Per tris valandas pralipau net 35 trasas – šios varžybos tapo gera ištvermės treniruote. Pats salės atsinaujinimas paliko teigiamą įspūdį, smagu, kad Baltijos šalyse po truputi plinta laipiojimo virusas!“ – Lietuvos laipiojimo rinktinės narė Milda Koreivaitė po varžybų dalinosi džiaugsmingais savo įspūdžiais.

Laipiojimo salės atidarymo varžybose dalyvių laukė ne tik lipimas, bet ir užkandžiai, smagūs laipiotojiški pokalbiai, gera muzika bei pirtis – šis atidarymas suvienijo Pabaltijo laipiotojus.

DSC_0574

Tęsinys Ventspilyje

Šeštadienį dalies lietuvių komandos narių laukė nelengvas rytas – baigę varžybas po vidurnakčio, jie nepabūgo anksti atsikelti ir sudalyvauti sudėtingumo varžybose Ventspilyje. Lietuvių negąsdino nei nuovargis po vakarykščių varžybų, nei  14 metrų sienelės aukštis: naudodami virves, patikimai saugomi komandos draugų jie lipo tiek trasas su kybiais, tiek dirbtiniu reljefu. Nelepinami rudeninės šilumos dalyviai privalėjo kantriai apšilinėti ir parodyti savo sugebėjimus ant sienelės lauke.

„Mums labiausiai patiko pirmoji ir dešimtoji trasos uoliniu reljefu – jos labiausiai priminė tikras uolas. Taip pat, žalia bei violetinė trasos, kurios pareikalavo nemenkų technikos žinių bei pamąstymo, kaip teisingai jas pralipti. Mums tai buvo gera treniruotė uoloms ir darbui su įranga. Tikimės, jog greitu metu ir Lietuvoje turėsime tokią galimybę“ – vieningai varžybas apibūdino Lietuvos laipiojimo entuziastai.

12008516_10205231965384677_2099048194_o (1)

Geros nuotaikos, įmantrių trasų bei adrenalino netrūks ir rugsėjo 26 dieną Vilniuje, „Montis Magia“ laipiojimo salėje, kur vyks ketvirtasis Kaborių taurės, skirtos mėgėjams, etapas. Kviečiame visus sudalyvauti šiose varžybose. Daugiau informacijos čia.