Ceuse 2008

 Rugpjūčio mėnesį keturi laipiojai iš Vilniaus buvo nuvykę i Ceuse crag'ą Prancūzijoje.

Komandą sudarė Kipras, Karolis, Julius ir visų berniukų tėtis Tomukas.

Berniukai lipo ir pralipo tikrai daug trasų, tarp jų ir net labai sunkių. Kipras su Tomuku pralipo savo pirmąją 8a, kiti irgi lipo ties savo galimybių riba.

Image 

Image 

Štai kiek kas ko pralipo:
tomelis
7a+, 7a, 7b+, 7c onsight
7c, 7c, 7c+, 8a red point

kipras
7a, 7a+, 7b, 7c onsight
7a, 7c flah
7c+, 8a redpoint

julius
6b+ OS
7a red point

karolis
6b+ …. onsight
6c red point  

 Image

 

 

Kipro trumpas interviu apie Ceuse ir jo pirmą 8a

Sveikinimai! Kaip jauties parlipęs pirmą 8a? Rankas užkalė? :)

Kaip jaučiausi ??? Nežinau, aš tiesiog važiavau į Ceuse su tikslu pralipt savo pirmą 8a, bet kai ją pralipau nesijaučiau kažkaip kitaip, tiesiog laimingas, džiaugiausi priartėjęs dar žingsneliu prie 9a+.

Buvai jau Misja Pec, dabar dar vienam geriausių pasaulio sport crags. Papasakok apie šitą vietą.

Šis kregas yra ant vieno iš daugelio alpių kalno, tiesiog, kad ant jo yra uola, ir tai nuostabu. Pats peizažas yra labai gražus. Nors prie jo nėra jūros ar ežero, tačiau visi kalnai ir gražios pievos, atstoja tai dvigubai. Labai gražūs saulelydžiai. Pati uola yra klintis. Ceuse uola yra švelni. Kaikuriose sektoriuose dideli poketai, bet tarp jų didelis atstumas ir tai labai vargina, be to jie dažnai būna slidūs.

Papasakok apie maršrutą. Smulkiai :)

8a maršrutas vadinasi "Rosanna". Trasa prasideda didelliu neigiamu kampu, kokie 4-5m. Pirmi keli judesiai – sunkus boulderingas, maža problema, tada didelės kišenės. Įsisegęs 3 atotampą, išlendi į 90 laipsnių kampo sieną, dar 4m poketukais, kurie smarkiai kala rankas, bet po jų turi didelius poketus ant kurių pailsėjęs turi padaryti trasos raktą. Vėliau vėl gali pailsėti. Tada lipi gan lengvais judesiais 10m ir prieini dar vieną sunkią vietą. Ją padarius laukia dar kokie 5m su antru raktu trasos pabaigoje, bet paskutinę atotampą įsegi jau turėdamas rankena. ;D

Ceuse garsėja savo sudėtingu ir varginančiu priėjimu iki uolos. Kur gyvenot? Nenuvargot lipti į kalną?

Pats kalnas yra apie 700m. Nuo kempingo, kuris yra prie pat kalno, turi pavargti, kad pasiektum uolą. Man tai būdavo iššukis kiekvieną kartą, kai lipdavau, nes užlipus ilsėdavausi nemažiau negu 40min.
Gyvenome po dideliu akmeniu, pakeliui lipant į kalną. Jį aptikome netyčia nuklydę nuo tako. Akmuo yra maždaug 500m aukštyje, tad kekvieną dieną nereikėdavo lipti į visą kalną. Man patinka, kad šitas kregas yra ant kalno, jis priverčia pasirinkti kas svarbiau. Manau, kad kai kurie tingi lipti, tad čia nevažiuoja ar atvažiuoja rečiau. Manau, kad tai yra gerai, nenulaipo trasų!!:D

Tu taip pat pirmasis Lietuvoje pralipai 7c os. Kaip tau tai pavyko?

Apie 7c onsigh'tą. Na, aš važiuodamas planavau pra'onsight'inti 7c+ "Mirege", bet deja paskutinę dieną buvau per daug pavargęs lipti, o ant 7c, "Blanches Fesses", trasos buvo pakabintos atotampos, tad susikaupęs nusprendžiau pabandyti. Pradėjęs lipti jaučiau, kad gerai sekasi, be to kūnas ir pirštai jau buvo pripratę prie uolos ir mastymas buvo uolinis, nebeliko jokios baimės. Trasos ilgis 26-27m, raktas yra ant maždaug 12-14m. Šiaip buvau užsivežęs!!!!!

Ar daug treniravaisi prieš kelionę? Papasakok kaip tai darai.

Prieš kelionę visi kelionės nariai treniravosi. Aš pats likus mėnesiui iki kelionės pradėjau daug treniruotis. Vaikščiojau 5 kartus per savaitę į salę, laipiodavau ilgas trasas, stengiausi onsight'inti ar pralipti iš kuo mažiau kartų.

Kokie ateities planai? Kur dabar važiuosi?

Ateityje noriu sudalyvauti rimtesnėse varžybose, bet ne bouldering'o, o sudėtingumo. Girdėjau, kad Kaliningradas rodo aukštą lygį, taip pat kaimyninė Lenkija. Uolose norėčiau 8a onsight, 8b red point, bet tai jau kitas lygis, kuriam daug reikia treniruotis bei pastoviai važinėti į uolas. Aš STENGSIUOS!!!!

Esi vienas stipriausių laipiotojų Lietuvoje. Kokie planai, tikslai ateinančiame Lietuvos čempionate?

Noriu dar sugrįžti į Ceuse kokiom 10d., o poto į Gorges Du Tarn.