Apdovanotas stipriausias 2017 metų jaunimas

Gruodžio 9 dieną gausus būrys laipiotojų sugūžėjo į „Miegančių Dramblių“ laipiojimo centrą. Čia jie bandė išspręsti kūrybiškas trasų kūrėjų problemas IV-ame Lietuvos jaunimo boulderingo taurės (LJBT) etape ir iškovoti paskutinius taškus į metinės įskaitos kraitį. Būtent pagal LJBT ir Lietuvos jaunimo boulderingo čempionato rezultatus bus suformuota 2018 metų jaunimo rinktinė, kuri jau netrukus pradės pasiruošimą tarptautinių varžybų sezonui.

2017 metų sezono varžybų apžvalga

Jaunimo grupė (18-19 metų)

Nors vyriausia sportininkų grupė visus metus buvo negausiausia dalyvių skaičiumi, tačiau joje lipantys atletai demonstravo profesionalumą, aukštą lipimo lygį bei konkurencingą kovą dėl geriausio atleto titulo. Net trys iš šios grupės sportininkų, Semion Kozliuk, Ilja Gaiduk ir Joris Leipus, jau kelerius metus sėkmingai konkuruoja suaugusiųjų varžybose mūsų šalyje ir atstovauja Lietuvą pasaulio bei Europos jaunimo taurės etapuose. Šiais metais stipriausias buvo Semionas (KKSK-MSC), antrąją vietą iškovojo Joris (MM), o trečioji vieta atiteko Mindaugui Mečėjui (MM).

Merginų grupėje ant aukščiausiojo pjedestalo žengė Dina Ramanauskaitė, kuri viso sezono metu taip ir neatrado konkurentų, kurie galėtų mesti jai iššūkį, tačiau įgijo daug patirties lipant daug įdomių trasų.

Jaunių grupė (16-17 metų)

Jaunių grupėje nuo pat sezono pradžios užvirė arši kova tarp Vilniaus Montis magia ir Klaipėdos Scala Dream klubų atletų, o metinės įskaitos vietos buvo nulemtos paskutinio etapo rezultatų. Nors sezono pradžioje lyderiavo vilniečiai, tačiau paskutinio etapo metu klaipėdiečiams Raidui Semėnui ir Ratmirui Gafarovui pavyko iš konkurentų panosės nugvelbti antrosios ir trečiosios vietos titulus. Pirmąją vietą iškovojo pavasarį gerokai nuo kolegų į priekį atsiplėšęs Petras Paulius Kastanauskas (MM).

Jaunės Rugilė Tamošiūnaitė ir Ūla Koroliova iš „Miegančių Dramblių“ visą sezoną kovojo taškas į tašką ir sezoną užbaigė turėdamos vienodą rezultatą – 289 taškus. Tad pagal varžybų nuostatus pirmoji vieta atitenka tam, kas paskutinį varžybų etapą pasirodo sėkmingiau, o tai buvo Rugilė. Trečioji vieta atiteko visą sezoną nuoseklius rezultatus rodžiusiai Kornelijai Poliakovaitei (KKSK-MSC).

Jaunučių grupė (14-15 metų)

Jaunučių grupėje, priešingai nei anksčiau minėtose grupėse, sezono lyderis buvo aiškus. Juo tapo Modestas Klimavičius (SD) laimėjęs II, III ir IV LJBT etapus ir surinkęs 300 taškus. Antrąją ir trečiąją vietas pasidalino Modesto komandos draugai – Roman Sivakov ir Geogrij Koroliov.

Tarp jaunučių pirmosios ir antrosios vietos rezultatai buvo labai artimi – vieno taško persvara aukštesne vieta ir stipriausios metų sportininkės titulu džiaugėsi „Scala Dream“ laipiotoja Aleksandra Ščerbina. Antroji vieta atiteko Darijai Andrianovai (KKSK-MSC), o trečiąją vietą iškovojo nuosekliai šį sezoną lipusi Augustė Stanionytė (MM).

Vaikų grupė (12-13 metų)

Vaikų grupėje berniukų tarpe pirmoje metų pusėje lyderiavo vilnietis Rokas Sinius, tačiau po vasaros pertraukos varžybose puikius rezultatus pradėjo rodyti kaunietis Meritas Babilas (MD). Jis, 2017 metų sezone iškovojęs trejas pirmas vietas, šį šeštadienį užtikrintai žengė ant aukščiausio pakylos laiptelio. Antrąja vieta džiaugėsi Rokas (MM), o prie nugalėtojų trejetuko prisijungė KKSK-MSC auklėtinis Andrej Možeiko.

Nors mergaičių tarpe beveik kiekvieną varžybų etapą po atrankos dalyvių vietas išsiaiškinti prireikia organizuoti superfinalą, metų įskaitoje stipresnę sportininkę pavyko nustatyti be papildomų skaičiavimų. Tris pirmas vietas 2017 metais iškovojo ir stipriausios metų sportininkės titulu džiaugėsi Vera Kozliuk (KKSK-MSC), antroji vieta atiteko komandos draugei Aistei Svinkūnaitei, trečioji – Žanai Sivakovai.

2017 metų LJBT reitingai.

Sveikiname visus sportininkus su šauniais pasirodymais šiais metais ir linkime sėkmingo 2018 metų varžybų sezono!