Ant geriausiųjų Europos laipiotojų pakylos – vokiečių dublis

Austrijoje, legendiniame kalnų apsuptame Innsbruko mieste, gegužės 14 -16 dienomis  geriausi Europos laipiotojai aiškinosi, kuris jų taps žemyno čempionu. Šiais metais pergalę išplėšti pavyko vokiškajam laipiotojų tandemui.

Kaip ir kasmet, Europos čempionatas pritraukė minias dalyvių bei žiūrovių. Įveikę atrankinius etapus, į finalus patekusios 7 moterys ir 6 vyrai įnirtingai kovėsi dėl topų ant skirtingo stiliaus įspūdingai atrodančių trasų, kurtų Jacky Godoffe.

Intensyviausia kova dėl čempiono titulo merginų tarpe vyko tarp austrės Annos Stohr ir vokietės Juliane Wurm: jos abi pralipo 3 trasas, tačiau vokietei joms įveikti prireikė mažiau bandymų. Intriga, kas bus trečios vietos laimėtoja, buvo išlikusi iki paskutinės trasos: ja tapo austrė Katharina Saurwein. Ji paskutinėje trasoje pasiekė bonusą iš pirmo karto ir taip į ketvirtąją vietą nustūmė aštuolikametę augančią laipiojimo žvaigždę, Europos jaunimo čempionę, austrę Jessica Pilz.

Vyrų tarpe čempionas taip pat išaiškėjo tik paskutinės trasos lipimo metu. Ant auksinio podiumo laiptelio užlipo vokietis Jan Hojer,pademonstravęs stulbinančią jėgą ir  įveikęs 2 trasas. Čekas Adam Ondra, pirmoje finalinių lipimų pusėje buvęs lyderiu, nepralipo antros trasos ir pasipuošė sidabriniu medaliu. Bronza, visų nuostabai, atiteko  italų laipiotojui Stefan Scarperi, kuriam tai buvo pirmasis IFSC varžybų ciklo finalas jo karjeroje. Jis vienintelis pralipo trečią trasą, kuri sukėlė daugybę problemų visiems kitiems finalinio etapo dalyviams.

FINALINIŲ LIPIMŲ VIDEO MEDŽIAGA

Lietuvių rezultatai  čempionate

Lietuvą Europos čempionate atstovavo 4 Lietuvos rinktinės nariai: Vilimantas Petrašiūnas, Kipras Baltrūnas, Agnietė Šeibokaitė bei Anastasija Teriochina.

Džiaugiamės Lietuvių rinktinės narių pasiekimais Europos boulderingo čempionate. Vilimantas įveikęs 2 trasas ir paėmęs 3 bonusus iškovojo 45 vietą, Kipras su 1 topu bei 5 bonusais – 57 vietą. Agnietė pasiekė 2 bonusus ir tai jai garantavo 57 vietą, o Anastasija, kuriai buvo pirmos tokio lygio varžybos, su 1 bonusu užėmė 65 vietą.