Pasibaigė 2012 metų Pasaulio čempionatas Paryžiuje

Pasaulio laipiojimo čempionato atidarymo ceremonija

Sudėtingumo finale vyrų tarpe laimėjo austras Jacob Schubert, jau ilgą laiką siekęs šio titulo. Karingai nusiteikęs prieš startą, jis pamalonino žiūrovus puikiu lipimu. Įspūdingus techniškus, greitus ir tikslius judėsius demostravęs kanadietis  Sean McColl užėmė garbingąją antrą vietą, o trečiu liko čekas Adam Ondra.  Ypatingo šarmo pasirodymui davė ir tai, kad sudėtingumo finalą komentavo François Legrand –  laipiojimo legenda , tris kartus Pasaulio čempionato ir penkis kartus Pasaulio taurės laimėtojas.

Moterų finale sudėtingumo rungtyje lipo 8 sportininkės. Ketvirtą kartą tapusi pasaulio čempione austrė Angela Eiter paliko varžoves Kim Jain iš Korėjos bei tėvynainę Johanna Ernst atitinkamai antroje ir trečioje vietoje.

Vienintelis pralipęs visas keturias boulderingo problemas rusas Dmitry Sharafutdinov buvo trečią kartą tituluotas Pasaulio čempionu. Vienu podiumo  laipteliu žemiau atsistojo austras Kilian Fischhuber, kuris įveikė tris problemas, palikdamas Pasaulio taurės laimėtoją Rustamą Gelmanovą iš Rusijos trečioje vietoje. Kanadietis Sean McColl pasirodė įspūdingai ir boulderingo rungtyje, čia užėmęs ketvirtąją vietą.

Intriguojantis moterų boulderingo finalas paliko didelį įspūdį žiūrovams – laipiotojos sulaukė didelio palaikymo iš publikos net sunkiausiais momentais. Dėl ketvirtos problemos sudėtingumo rezultatus sprendė pirmos  trys boulderingo problemos. Pasaulio čempionės titulą gavo prancūzė Mélanie Sandoz, o antrą ir trečią vietas dalinosi Rusijos laipiotoja Olga Iakovleva ir Pasaulio taurės laimėtoja austrė Anna Stöhr.

Greitojo lipimo čempionu ketvirtą kartą iš eilės tapo Kinijos atstovas Zhong Qixin, įveikės trasą per 7’33“ sekundės. Parodęs geresnį rezultatą nei kvalifikacijos lyderis čekas Hroza Libor, kinas paliko Hrozą antroje, o Dmitry Timofeev iš Rusijos, trečioje vietoje.

Moterų tarpe buvo pasiektas naujas greitojo lipimo Pasaulio rekordas, kai Pasaulio čempionė Yuliya Levochkina 15 metrų trasą „užbėgo“ per 8’37“ sekundės.

Pasaulio čempionate boulderingo rungtyje dalyvavo ir du Lietuvos atstovai, tai Vilimantas Petrašiūnas ir Kipras Baltrūnas. Laipiotojai iš lygumų krašto parodė, kad gali kovoti su stipriausiais: Vilimantas užėmė 73, o Kipras net 37 vietą iš 114 dalyvių.