Pasaulio Žaidynėse tarp daugybės sporto rūšių ir laipiojimo sporto kovos

Liepos 20-tą dieną Vroclave, Lenkijoje, startavo Pasaulio Žaidynės, skirtos pademonstruoti savo galimybes neolimpinių sporto šakų atletams. Šiose Žaidynėse paskutinį kartą susirungti teisę turėjo boulderingo, greituminio bei sudėtingumo laipiojimo sporto atletai. Boulderingo disciplinoje medalius iškovojo serbė Stasa Gejo bei japonas Yoshiyuki Ogata. Greičio disciplinoje Iuliia Kaplina iš Rusijos 4-iomis sekundėmis pagerino savo pačios pasiektą pasaulio rekordą ir trasą įveikė per 7.32 sekundes, o iranietis Reza Alipourshenazandifar savo šaliai parvežė pirmąjį Pasaulio Žaidynių aukso medalį. Na ir galiausiai, sudėtingumo disciplinoje ant nugalėtojų pakylos atsistojo Keiichiro Korenaga iš Japonijos bei belgė Anak Verhoeven.SKtj7KXYMef0CvtWb0Ld1aFLC7ojgCVCi

Pirmieji medaliai – boulderingo atletams

Vyrų finale sužibėjo Yoshiyuki Ogata. 19-metis japonas užsitikrino vietą šių metų Pasaulio Žaidynėse laimėjęs Azijos kontinento čempionatą 2016-aisiais. Šis atletas žaidynėse finišavo visose boulderingo problemose ir buvo vienintelis, susiejęs visus sudėtingus šoninius judesius antrojoje trasoje. Dauguma finalistų pasiekė top kybius 1-ojoje bei 4-ojoje problemose, o vokietis Jan Hojer laimėjo sidabro medalį sėkmingai pasirodęs ir 3-iojoje trasoje. Iš mažiausiai bandymų teisingą 4 trasos su sferinėmis kliūtimis įveikimo būdą atrado rusas Aleksei Rubtsov – tai jam garantavo bronzos medalį.

Moterų finale visų dėmesį prikaustė Serbijos atletė Stasa Gejo. Puikiai pasirodžiusi IFSC Pasaulio čempionate Paryžiuje 2016-aisiais, ji įgijo teisę dalyvauti šiose žaidynėse. 19-niolikmetei sportininkei tai buvo pirmasis aukso medalis ne jaunių varžybose. Ji, kaip ir Yoshiyuki Ogata, finišavo visose trasose. Antroji liko japonė Miho Nonaka, įveikusi tris trasas, o Fanny Gibert iš Prancūzijos užėmė trečiąją vietą.

20368776_1929708497286345_7960514640047070703_o

Greičio disciplinoje tarp laimėtojų dominavo Rusijos atstovai

Rusė Iulija Kaplina ir toliau gerina moterų pasaulio rekordą. Prieš porą mėnesių Iulija pasaulio rekordą pagerino IFSC Pasaulio Taurės varžybose Chongquing mieste, vėliau IFSC Pasaulio Taurės varžybose Nanjinge, šiose Pasaulio Žaidynėse sportininkė ir toliau atveria naujus greičio horizontus. Tiek Iulija Kaplina, tiek Prancūzijos atstovė Anouck Jaubert parodė nepriekaištingai preciziškus ir greitus lipimus. Nors Anouck Jaubert nepaprastą greitį rodė visą dieną ir pagerino prieš tai buvusį pasaulio rekordą (7.42), kuomet trasos viršų pasiekė per 7.38 sekundes, Iulija Kaplina finale pasirodė dar geriau ir finišavusi per 7.32 sekundės ne tik laimėjo auksą, bet ir dar kartą nustatė naują pasaulio greičio disciplinos rekordą. Trečioji vieta atiteko rusei Annai Tsyganovai, kuri nugalėjo savo tautietę Mariją Krasaviną.

Reza Alipourshenazandifar buvo vienas greičiausių atletų IFSC Pasaulio Taurės varžybose 2017-aisiais. Nanjinge jis pagerino vyrų greičio disciplinos pasaulio rekordą finišavęs per 5.48 sekundes. Šis Irano atstovas nei karto nefinišavo lėčiau nei 5.8 sekundės, taip laimėjęs pirmąjį aukso medalį savo šaliai Pasaulio Žaidynėse. Ukrainietis Danyil Boldyrev taip pat buvo greitas ir žaidynėse liko antras po kritimo paskutinėje kovoje su iraniečiu. Rusas Stanislav Kokorin užėmė trečią vietą, nugalėjęs Marcin Dzienski mažajame finale.

20245398_1405099936247809_7897273047525945318_n

Paskutinės iš laipiojimo sporto – sudėtingumo disciplinos kovos

Ankstyvi kritimai pradėjo vyrų finalą – nemažai sportininkų neteko jėgų ties 22-uoju trasos judesiu. Yuki Hada, Japonijos atstovas, perlipo šį barjerą, trasą įveikęs iki 39 judesio. Komandos draugas K. Korenaga pasekė jo pavyzdžiu ir taip pat pasiekęs 39 kybio ribą išplėšė pirmąją vietą iš kolegos rankų. Pirmoji vieta K. Korenagai atiteko todėl, jog kvalifikacijoje šis sportininkas pasiekė geresnį rezultatą nei Y.Hada. Korenaga šiuo metu yra ketvirtas IFSC Pasaulio Taurės sudėtingumo disciplinos reitinguose ir toliau stiprina savo įsitvirtinimą pasaulinėje arenoje. Prie japonijos sportininkų, peržengusių 22 kybio ribą, prisijungė Sean McColl iš Kanados – pasiekęs 29 kybį sportininkas džiaugėsi bronzos medaliu.

Moterų finalas džiugino konkurencingais pasirodymais – net penkios sportininkės pasiekė 39-tą trasos judesį. Trys iš penkių sportinininkių kontroliavo šį kybį, tai ir lėmė, jog šios atletės džiaugėsi medaliais. Tiesa, kokia vieta kam atiteko padėjo nustatyti atrankos lipimai, o juose geriausiai pasirodė belgė Anak Verhoven, kuri pasiekė 5-iais kybiais aukštesnę poziciją nei Janja Garnbret ir 6-iais kybiais – nei Julia Chanourdie. Korejietė Jain Kim lipo paskutinė ir pasiekė tą patį tašką kaip ir konkurentės, tačiau krito, nespėjusi inicijuoti judesio link kito kybio, ką padarė prieš tai pasirodžiusios atletės, tad jai atiteko ketvirtoji vieta.