Miunchene – iš kolegos rankų išplėštas sezono lyderio vardas

2016 metų IFSC boulderingo taurės varžybų ciklas pasibaigė rugpjūčio 12-13 dienomis Vokietijos Bavarijos sostinėje Miunchene vykstančiu taurės etapu. Šių varžybų nugalėtojais tapo japonai Miho Nonaka bei Tomoa Narasaki, paskutinių varžybų metu išplėšęs sezono lyderio vardą iš tautiečio Kokoro Fujii.

Sudėtingos trasos moterų grupėje

Moterų grupėje šis boulderingo taurės etapas staigmenų nepateikė. Į finalus, kur jų laukė nemenkas iššūkis, pateko ryškios šio sezono lyderės. Pirmoji trasa finalo atletėms pasirodė neįveikiama – visos sportininkės pritrūko jėgų atliekant paskutinį judesį į top‘ą. Galima sakyti, jog atletės santykius išsiaiškino bei finalines vietas pasidalino dviejose trasose – antrojoje ir trečiojoje. Vienintelė sportininkė atradusi ketvirtosios beveik vien iš formų pastatytos bei įspūdingai atrodančios trasos sprendimą buvo japonė Miho Nonaka. Ji taip pat įveikė antrąją ir trečiąją trasas bei šiose varžybose iškovojo aukso medalį. Antroji – absoliuti sezono lyderė britė Shauna Coxsey. Trečioji vieta atiteko Japonijos atletei Akiyo Noguchi.

28378130783_f4ebec4bfc_o

Nauji veidai finaliniame lipimo etape

Vyrų grupėje prie įprastinių finalo dalyvių prisijungė trys mažai kam girdėti jauni bei talentingi laipiotojai – vokietis David Firnenburg bei prancūzai Michael Mawem ir Manuel Cornu. Tiesa, nei vienam iš jų nepavyko įveikti patirties finaluose jau turinčių atletų bei iškovoti medalį. Podiumo lyderis – Tomoa Narasaki. Jis vienintelis įspūdingu šuoliu sėkmingai įveikė technišką bet tuo pačiu dinamišką teigiamos sienos trečiąją trasą bei iškovojo aukso medalį tiek šiose varžybose, tiek metų įskaitoje. Antrąja vieta, pasiekęs trijų trasų top kybius, džiaugėsi korėjietis Jongwon Chon, trečiasis – dvi trasas įveikęs rusas Alexey Rubstov.

28995269875_aa931ef7ca_o

Trumpa metų podiumo apžvalga

Moterų grupėje aiškios sezono lyderės išaiškėjo jau metų pradžioje, o metinis podiumas buvo pasidalintas dar iki paskutinio taurės etapo varžybų pradžios. Geriausios 2016 metų boulderingo disciplinos atletės vardas atiteko britei Shauna Coxsey, kuri šį sezoną laimėjo net 4 taurės varžybas iš 7. Po Miuncheno taurės etapo varžybų ši sportininkė žiniasklaidai pranešė, jog varžybų metu patyrė pečio traumą ir dėl to praleis po mėnesio Paryžiuje vyksiantį pasaulio čempionatą. Antrąją vietą metiniame reitinge iškovojo devyniolikmetė japonė Miho Nonaka – šiemet patekusi į šešis pasaulio taurės finalus, o dviejuose iš jų iškovojusi aukščiausią vietą. Panašu, jog ši atletė šiuo metu yra puikios sportinės formos, tad dėl traumos iš pasaulio čempionato kovos pasitraukus britei, Miho laikoma pagrindine lydere šiose varžybose. Trečiąja boulderingo taurės vieta džiaugėsi tarptautinės laipiojimo sporto federacijos boulderingo varžybų ciklo senbuvė prancūzė Melissa Le Neve. Po kelių nesėkmingų varžybų sezonų, šį sezoną 27 metų atletė pademonstravo, jog patirtis gali konkuruoti su geresniu jaunimo fiziniu pasirengimu.

28972462275_5914797325_o

Kitokia situacija 2016 metų įskaitoje vyrų grupėje – iki paskutinio taurės etapo finalo pabaigos nebuvo aišku, kas išsidalins vietas ant pjedestalo. Geriausio boulderingo disciplinos atleto vardą paskutinių varžybų metu iškovojo japonas Tomoa Narasaki. Sezono pradžioje net nebuvo panašu, jog šis sportininkas pretenduos į podiumą metinėje įskaitoje – pirmose dvejose varžybose jis užėmė tik 18 ir 15 vietas. Tačiau po pirmosios sezono pergalės Kinijos etape, šis sportininkas pradėjo demonstruoti gerus rezultatus ir džiaugėsi keturiomis 2 vietos bei dvejomis 1 vietos pozicijomis, kurios ir lėmė aukščiausią reitingą 2016 metais. Iki Miuncheno taurės etapo 2016 metų sezono lentelės lyderis buvo Tomoa tautietis Kokoro Fujii, tačiau šiam atletui, paskutiniajame taurės etape nepatekus į finalą, teko džiaugtis antrąja pozicija. Rusijos sportininkas Alexey Rubstov, laimėjo pirmąjį taurės etapą, bet sezono metu nepateko į du finalus, o kituose iškovojo trečią vietą, tad metų įskaitoje užėmė trečiąją poziciją.

28972457355_b85db5170c_o

2016 metų boulderingo taurės ciklo sezonas baigtas ir visi medaliai jau išdalinti, tačiau po mėnesio sportininkų lauks kitas iššūkis – pasaulio čempionatas Paryžiuje. Pasaulio čempionatui intensyviai ruošiasi ir Lietuvos rinktinės atstovai, kuriems Lietuvos laipiojimo bendruomenė linki sėkmės.