Lietuvis IFSC Pasaulio boulderingo taurės stipriausiųjų dvidešimtuke

Penktajame Tarptautinės laipiojimo sporto federacijos (IFSC) boulderingo taurės etape Austrijoje, Insbruke, ant aukščiausios pakylos lipo korėjietis Jongwon Chon bei sugrįžo britė Shauna Coxsey. Lietuvos rinktinės narys Kipras Baltrūnas užėmė 19 vietą bendroje įskaitoje, aplenkęs daugybę pasaulinio garso sportininkų.

Stiprus lietuvių pasirodymas

Lietuvą šiame taurės etape atstovavo 4 Lietuvos rinktinės nariai – Kipras Baltrūnas, Vilimantas Petrašiūnas, Agnietė Šeibokaitė bei Anastasija Teriochina.

Moterų grupėje abi sportininkės pasiekė po 1 topą, Agnietė iš 4, o Anastasija iš 3 bandymų ir atitinkamai jos užėmė 63 bei 61 vietas bendroje įskaitoje. „Smagu, jog Insbruko etape trasos buvo lengvesnės nei įprastai būna kituose taurės etapuose – buvo galima atiduoti visas jėgas bandant pasiekti top kybį, o ne kovoti dėl bonus kybio“, – po varžybų džiaugėsi A. Šeibokaitė.

Vyrų grupėje po traumos į treniruočių rėžimą sugrįžtantis Vilimantas Petrašiūnas atrankoje įveikė dvi trasas ir užėmė 74 vietą. Šiais metais puikius rezultatus demonstruojantis Kipras Baltrūnas antrą kartą šiame sezone pateko į pusfinalius, atrankoje įveikęs visas 5 trasas ir už pusfinalio brūkšnio palikęs tokius garsius pasaulio atletus kaip Janą Hojerį, Jeremy Bonderį, Rustamą Gelmanovą, Jakobą Schubertą. Pusfinaliuose sportininkas nesunkiai įveikė 1 trasą ant teigiamos sienos ir užėmė 19 vietą bendroje įskaitoje.

Pats Kipras džiaugiasi savo pasirodymu bei vis gerėjančia fizine forma, tiesa, sportininkas pabrėžia, jog geresniam pasirodymui jam vis dar trūksta varžybinio lipimo patirties: „Insbrukas yra viena sunkiausių pasaulio taurių, todėl patekti į pusfinalius jau yra daug. Džiaugiuosi rezultatu, juk tai mano antra pasaulio taurė šiais metais, ir antras patekimas į pusfinalius. Gaila, kad nedalyvausiu kitose taurėse – žinau, kad pasirodyčiau gerai. Deja, į finalus patekti pritrūko patirties.“

Britės sugrįžimas

Moterų grupėje patekti į finalus buvo itin sudėtinga, reikėjo įveikti visas pusfinalio trasas iš 8 bandymų. Finaluose šį sykį lipo daugiau nei įprastai dalyvių, 7 moterys – britės Shaunos Coxsey ir vietinės Austrijos publikos numylėtinės Anos Stohr pusfinalio ir atrankos rezultatai buvo vienodi, tad jos abi pateko į finalinį etapą.

Finale sportininkės demonstravo itin aukštą sportinį meistriškumą, net trys laipiotojos pralipo visas 4 finalines trasas, o podiumų vietas išskyrė bandymų skaičius. Pirmoji vieta atiteko vėl į puikią sportinę formą sugrįžusiai britei Shaunai Coxsey, antroji – jaunajai Slovėnijos laipiojimo žvaigždei Janjai Garnbret, o trečioji – praėjusio taurės etapo laimėtojai Miho Nonakai.

Puikus kaimyninės šalies atstovo pasirodymas

Vyrų pogrupio finale lietuviai galėjo išvysti pažįstamą veidą – Latvijos sportininką Rolandsą Rugensą. Jis pusfinalyje įveikė 2 trasas iš pirmo bandymo ir prasiveržė į stipriausiųjų šešetuką bei finale pralipęs 1 trasą, užėmė ketvirtąją vietą. Pusfinaliuose sužibėjo kanadietis Sean Mccoll – jis visas pusfinalio trasas nesunkiai pralipo iš pirmo karto, tačiau finale jam pavyko pasiekti tik 1 topą iš 3 bandymų, tad jam atiteko bronzos medalis. Finaliniame etape sau lygių nerado korėjietis Jongwonas Chonas – jis įveikė tris trasas taip iškovodamas aukso medalį. Antrasis – praėjusios taurės etapo nugalėtojas japonas Tomoa Narasakis.

Finalinio lipimo įrašas. Pusfinalio lipimo įrašas.

Iki pasaulio taurės pabaigos liko tik du etapai. Artimiausias – Amerikoje, Vail mieste, po 3 savaičių, tad sportininkai turės šiek tiek laiko pailsėti ir toliau intensyviai treniruosis likusioms varžyboms.