Kinijoje – dviejų laipiojimo disciplinų šou

Tarptautinės laipiojimo sporto federacijos (IFSC) Pasaulio taurės etapai sugrįžo į Azijos kontinentą – Kinijos šilko sostine pramintame Wujiango mieste įspūdingi pasirodymai virpino vietinių gerbėjų širdis. Čia stipriausieji pasaulio sportininkai dėl titulų kovėsi net dvejose – sudėtingumo ir greituminio lipimo disciplinose.

Fenomenaliajam čekui pagaliau nusišypsojo sėkmė sudėtingumo rungtyje

Finalinė vyrų trasa nebuvo lengva – ji iš sportininkų pareikalavo tikslingo jėgų paskirstymo lipimo metu.Šį gebėjimą atskleisti geriausiai pavyko čekų talentui Adamui Ondrai. Jis, išnaudojęs efektyvaus lipimo pranašumą, iškovojo aukso medalį. A.Ondrai tai buvo geriausas šio sezono Pasaulio taurės sudėtingumo disciplinos etapų pasiekimas. Savo puikią fizinę formą toliau demonstruoja slovėnas Domenas Skoficas, laimėjęs praėjusį etapą, o šįkart lipęs ant antros vietos podiumo laiptelio. Kanadietis Seanas Makolas šį kartą sudalyvavo abiejose disciplinose ir vienoje iš jų – sudėtingumo – džiaugėsi trečiąja vieta.

Moterų pogrupio sudėtingumo rungtyje išlieka intriga

Moterų grupės finalinė trasa pasirodė neįveikiama visoms varžybų dalyvėms. Visos, išskyrus dvi sportininkes, krito 33 judesio metu. Praėjusio etapo nugalėtoja – korėjietė Jain Kim toliau tęsė savo pergalių kelią – ji rado būdą pralipti 33 kybio trasos vietą ir savo pasirodymo metu konkurentes įveikė net šešių lipimo judesių persvara. Antroji – belgė Anaka Verhoevena krito iškart po sudėtingiausios trasos vietos.  Kadangi likusios finalininkės dalinosi tuo pačiu lipimo rezultatu, trečioji vieta, pagal geresnius pusfinalio rezultatus, atiteko austrei Jessicai Pilzai.

Paaiškėjo greituminio lipimo disciplinos metų nugalėtojai

Puikius rezultatus demonstravo ir greituminio lipimo atstovai – jie šiame etape kovėsi ne tik dėl šio etapo, bet ir visų metų įskaitos rezultatų.

Marija Krasavina, įveikusi greituminį ruožą per 7,86 sekundes , pademonstravo savo nemenką pranašumą ir iškovojo aukso medalį ir šiame etape, ir metinėje įskaitoje. Rusė metiniu  titulu džiaugiasi jau antrą kartą iš eilės – 2014 metais ji taip pat buvo pripažinta geriausia.

Vyrų pogrupyje pirmasis – iranietis Reza Alipourshena užbėgęs sienele per 6,06 sekundes. Metinėje įskaitoje aukso medalis papuošė vietinio kino Qixino Zhongo kaklą, kuris, nors šiame etape ir liko aštuntoje vietoje, kitų etapų metu iškovojo aukštas vietas ir taip susikrovė žymią taškų persvarą prieš konkurentus.

IFSC 2015 metų sezonas pasibaigs lapkričio 14-15 dienomis Slovėnijoje, kur įvyks paskutinysis Pasaulio taurės sudėtingumo etapas ir išaiškės šios disciplinos metiniai lyderiai.