BOULDOZER 2010

2010-12-08

Beveik 100 dalyvių iš 4 šalių, 21 trasa ir iš viso 8 valandos atrankinių grupių startams. 2 valandos kiekvienam parodyt, ką jis sugeba geriausio ir bandyti patekti į finalą.

„Bouldozer“ pirmos tokio formato ir tokio susidomėjimo sulaukusios varžybos Lietuvoje. Į jas suvažiavo laipiotojai iš Latvijos, Ukrainos, Rusijos bei Kaliningrado, atvyko net tokios žvaigždės kaip Mikhaylo Shalagin, Stanislav Klishniov ir 2009 metų pasaulio bouldering‘o čempionė Yulia Abramchuk.

Atrankinių kovų metu dalyviams buvo pateikta 21 įvairaus sudėtingumo trasa, nuo lengvų iki ypač sunkių, veikti turėjo ką ir mėgėjai ir rimti sportininkai. Atrankinėse varžybose buvo išaiškinti 6 stipriausi vyrai ir 6 stipriausios moterys, kurie pateko į vakare vykusį finalą. Vyrų grupėje be dviejų ukrainiečių bei dviejų sportininkų iš Kaliningrado į juos pateko ir du lietuviai – vilniečiai Vilimantas Petrašiūnas ir Kipras Baltrūnas (LUK). Moterų grupėje tarp 6 stipriausiųjų taip pat buvo viena lietuvė, kaunietė Aistė Pliuškevičiūtė(CClub), kitai lietuvei – vilnietei Laurai Blėdaitei iki finalo pritrūko vos 2 taškų. Kitomis finalininkėmis tapo trys Rusijos sportininkės, viena ukrainietė bei viena Latvijos atstovė.

Finaluose buvo paruoštos keturios skirtingas trasos vyrams ir moterims. Buvo taikoma ta pati lipimo sistema, kurią „Montis Magia“ išbandė prieš mėnesį vykusiame LBT etape. Vienu metu lipo vienas vyras ir viena moteris, salė skendėjo tamsoje, prožektoriais buvo apšvietos tik lipamos trasos, tad žiūrovams buvo gana patogu ir malonu stebėti lipančiuosius. Tarp finalininkų užvirė rimta ir įdomi kova. Moterų grupėje jau po pirmųjų trasų ėmė matytis stipriausiosios, tačiau vyrų grupėje įtampa ore tvyrojo iki pat paskutinių lipimų. Paskutinė trasa galėjo pakeisti visus rezultatus, tačiau taip ir liko nepralipta. Moterų grupėje neįveiktos liko 2 trasos. Pirmąsias vietas iškovojo Mikhaylo Shalagin iš Ukrainos ir Yulia Abramchuk iš Rusijos, geriausiai pasirodę ir atrankinėse varžybose. Antrąsias vietas pasidalino Stanislav Klishniov (Ukraina) ir Ekaterina Andreeva (Rusija). Trečiąsias – Mikhail Kochetkov iš Kaliningrado ir Yulia Zaitseva iš Rusijos. Mūsų šalies sportininkams pasisekė prasčiau – Kiprui Baltrūnui iki prizinės vietos pritrūko vieno TOP’o, ir jis liko ketvirtas, o Vilimantas Petrašiūnas liko penktas. Aistė Pliuškevičiūtė pasiėmusi vieną BONUS’ą liko šešta.

Daugelio žiūrovų ir dalyvių nuomone “Bouldozer” – ko gero geriausios Pabaltijo varžybos. Organizatoriai tikina, kad sulauksime ir “Bouldozer 2011” ir nori padėkoti visiems dalyvavusiems ir prisidėjusiems prie to, kad varžybos įvyktų.