5 lietuvių triumfas didžiausiose laipiojimo varžybose Baltijos šalyse

Ankstyvą šeštadienio rytą iš įvairių Lietuvos miestų link Rygos pajudėjo kelių komandų ekipažai į vieną didžiausių laipiojimo renginių – Riga Open 2015. EXPO parodų rūmuose sporto mugės metu vykusios varžybos pritraukė ne tik minią žiūrovų, tačiau ir vainikavo sėkme 5 mūsų šalies sportininkus. Atrankoje dalyviai buvo išskirstyti pagal amžių į 3 pogrupius: ED (0-14 metų), BC (15-19 metų) ir A (virš 20 metų). Lietuvių gretos šį kartą Riga Open varžybose buvo didelės: ED grupėje startavo 10 jaunųjų sportininkų, BC – 4, o suaugusiųjų pogrupyje – 8 dalyviai.

DSC_0495Kvalifikaciniame etape buvo skirta daugiau nei valanda laiko 8 įvairaus sudėtingumo trasų įveikimui. Po pirmos atrankų dienos į finalus pateko 14 sportininkų. Finale jie varžėsi su sporto meistrais iš Latvijos bei Rusijos. Šiais metais varžybose net 4 lietuviai sportininkai pelnė prizines vietas: DE grupėje 2 vietą iškovojo kaunietė „Miegančių dramblių“ atstovė Monika Šadauskaitė bei sostinės laipiotojas „Montis Magia“ laipiojimo mokyklos auklėtinis Petras Paulius Kastanauskas. BC grupėje pirmąja vieta džiaugėsi Andrius Žukas („Montis Magia“), o vyriausiųjų grupėje ant aukščiausiojo pakylos laiptelio kopė Kipras Baltrūnas („Scala Dream“).

Dar viena varžybų staigmena tapo specialiu „Redfox“ įsteigtu prizu apdovanotas aštuonmetis „Montis Magia“ laipiotojas Oskaras Mikelionis.Oskaras buvo jauniausias varžybų dalyvis, tad lipdamas lengvai sužavėjo ne vieną žiūrovą.